2.5 sene evvel yazılan ve eski hesabımla birlikte yok olan metnin tekrarıdır. Bloğa o dönem koymamışım, bravo bana:

Şifaya giden yollar öyle çeşitli ki…Gözlerim doluyor bazı mucizelere şahit olunca ve hayretler içinde kalıyorum. Nakış gibi işlenmiş bir bünyemiz var A’dan Z’ye. “Böyle bir yaratmak!”🤲 Çok gizemli.

Hep derim hani “Parmak izlerimizin farklı olması boşuna değil; benim bağırsak floram sizinkine benzemez, bünyemin eksik gediği de öyle!” diye. Herkesin ayak altı, eli, hatta parmağı; “tüm vücudunun” birer mini kopyası…Peki parmak ucu? Kafa bölgesi ve yüz!

Kore akupunkturu diye de bilinen Su-jok ve Tohum Terapi hakkında tek dileğim; keşke herkes (hekimlerimiz bilhassa) aşina olsa.

Basit ve etkili bir tüyo paylaşmak isterim. Sevgili İlknur’un atölyesinde öğrendik. @nayasholisticlife 🌿 Mucize sarımsaklı yağ zaten elimizin altında; ama bir de kuru kuruya tıkanan burun için gündüzleri pek pratik olacağını düşünerek yazıyorum.

Karabiber tohumu! Fotolarda göreceğiniz üzere, herkesin baş parmak ucu, kafasını temsil ediyor ve yüzdeki organlarını. Ön yumuşak kısmın çıkıntılı tarafı burun. Sinüsler ise üstte. Parmaktaki burun kısmına bir adet (mümkünse organik) karabiber tohumunu, bantlıyoruz. Ne zaman?

Burun tıkalıysa, akıyorsa hatta… İstanbul oldu bir dev şantiye. Binaların tozu yüzünden hepimiz tıkanıyor ve alerjik belirti gösteriyoruz. İşte tam burada, denenebilecek en ucuz yöntem. En az 5 ila 8 saat duracak, 12 saat aşılmadan tohum günlük olarak değiştirilecek. 3 günden fazla, aynı parmağa yapılmasın denildi ki sistem dinlenebilsin. Öncesinde ve saat başı da aynı bölgeye 30 saniye kadar hafif masaj harika olur.

Çocuklarda dikkat edilmesi gereken kısım yutma riski! Yoksa yaş sınırından söz edilmedi. Yine de çocuğa bağlamak yerine, aynı bölgeye saat yönünde masaj yapmasını oyun gibi öğretirseniz harika olur.

Şimdilik yöntemler kafanızı karıştırmadan kaçayım. Eksik olma İlknur. Su-jok ile tanışmamıza vesile oldun. Gerisi, kendimizi geliştirme anlamında bize kalmış. 🎈 Haydi şimdi tıkalı burun kalmasın, oksijene sahip çıkıyoruz. 🥳 Fotoğraflar? Aşağıdaki kitaptan çektim. 🌱

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz