GDC: GlutensizDünyaCom

“Arka Sokakları Merak Eden Aykırı Canlar Kulübü”; namıdiğer Ev Atölyesi fikri, günümüz modası “atölyelere” atıfla sizden çıktı aslında. 3 senedir Instagram’dayım. Eski değil eskimeyen takipçilerim, pek çok konuda bakış açımı bilir. “Bedava sirke baldan tatlıdır” düsturu ile hareket eden biri hiç olmadım. Sponsorlu yazmadım. Daima, şahit olduğum deneyimleri paylaştım.

Ancak DM alanına veya blog mailime ulaşan bazı soruların uzunluk ve sıklığı, yönetebileceğim aşamayı aştı. Ki “yüzlerce” IGdaşım şahittir; yetebildiğim hemen her soruya yazılı ve sesli dönüş yapıyorum. Konu uzun, sonra döneyim dediğim noktada atladıklarım oluyor. Ama bazen destan geliyor. Paragraflarca soru. Arkası kesilmeden. Bir çağrı merkezi çalışanı var sanki burada ve mütemadiyen, bazen selâm bile vermeden üst üste soru. Üslup; adeta “işin bu”. Hayır; aslında hobim bu. Büyük haz alıyorum bir takım çözümleri paylaşıp o mutlu dönüşleri almaktan. Elden geldiğince…

Öte yandan ömür törpüsü hâl alıyor bu tempo. Madem öyle, yoğunlaştırılmış irtibat şansı atölye. Benzersiz, geniş spektrumlu bir alanı var.

2 veya 3 günlük whatsapp grupları ev atölyeleri. Herkes kendi evinde, yurdunda; kimsenin telefona yapışıp eş zamanlı takip etmesi vb gerekmeden…Hangimiz gündüz veya gece, hususi zaman ayırıp ekran karşısına oturabiliriz ki zaten bu telaşlı hayat koşuşturmacasında? Herkes kafasına uyan saatte okur, sorar veya dinler. Avustralya bu sayede katılabildi, ABD/Kanada; gündüz çalışanlar zira. 1 gece ise Skype veya Zoom’da, canlı sohbet etmek üzere buluşuyoruz grupla.

WhatsApp grubu yazışmaları hiç silinmez, gün sonunda bir kitapçık oluşuvermiştir tümüyle deneyime dayalı. İyisiyle kötüsüyle…Ne ise o. Ne tavsiye içerir ne motivasyon. Ama var “dönüştürücü” bir büyüsü. Ben demiyorum, katılanlar diyor. Instagram hesabımda, 2 ayrı sabit hikayede, yüzlerce katılımcı yorumu görebilirsiniz. Her grubun birbirine benzer eğilim ve hikâyeleri oluyor ki bize zenginlik ve hayret katıyor bu “rezonans kanunu.”

Moda tabirle “atölyeyi”; birkaç saatliğine ve yemeli içmeli olarak değil belki ama herkesin kendi ev ortamında yapıyoruz. Şu ana dek 33 atölyemiz oldu. Bazen tekim; bazen konuklarım oluyor ve coştukça coşuyor. Net miyiz? O hâlde bekleriz.

Skype Gecelerine kimler konuk geldi?

Homeopat Kadın Doğum Op. Dr. Havva Çuhadar Yekrek
Ortomoleküler Tıp Danışmanı Dr. Hasan Hüsnü EREN
Onkoloji Uzmanı Homeopat Doç. Dr. Eren ÇETİN
Dr Teoman KARADAĞ
Theta Eğitmeni Emine ARIKAN
Homeopat Dr. Emel GÜLER
Homeopat Dr. Neslihan GÜLMEZ
Homeopat Dr. Ömer SALTAN
Dr. Feride Koçak CAN (Bilinçaltınızdan Gelen Ebeveyn kitabı yazarı)
Duyu Bütünleme Uzmanı fizyoterapist Ebru SİDAR (Duyu’lmak İstiyorum kitabı yazarı)
Scenar Terapisti Dr. Semra ÖZ
Osteopat, Öğr. Üy. Oktay ÇAĞLAR
Ecz. Güneş GÜLERYÜZ
Vitamingiller.com mucidi ve efsane ismi Asena DEVLET
Psikolog Vedat CENGİZ
Theta Healing Eğitmeni Yeşim KUZU (Evet Derseniz Olur kitabı yazarı)
Regresyon ve Recall Healing Uzmanı Pınar GOGULAN
(Işık her zaman bir yolunu bulur; MOR; LACİVERT kitapları yazarı)
Doğal Anneyim kitabı yazarı Başak PIRTINİ
Grigori Grabovoi Eğitmeni Rabia ALGA
Regresyon Uzmanı Pelin UNEY
Sülük ve Hacamat Eğitmeni Dide Uzunlar
Diş Hekimi Zeynep ÖZCAN (Avusturya)
Kinesyolog ve P-DTR Terapisti Ali Rıza GÖZLÜKLÜOĞLU (Kaslara Fısıldayan Adam)

Konuklar harici neler konuşuyoruz gruplarda?

SABİT GÜNDEM: Homeopati-Osteopati-Aile Dizimi-Recall Healing-Theta Healing-Regresyon
Son gün ise; her konuda soru-cevap içerecek şekilde ilerliyor.

Bizler doktor değiliz; hiçbir konuda öneride bulunmaz bulunAmayız.
Ancak olumlu veya olumsuz deneyimlerimizi aktarabilir, bir dayanışma-bilgi-ferahlama çemberi oluşturabiliriz.
En azından bugüne dek bu gruplarda olan bu: Safi paylaşım.

Güncel atölyeleri hikayelerde duyuruyorum; maille de bilgi alabilirsiniz.

Titreşimler birleştirici ağlarını örsün ve rezonans kanunu gereği “birbirine ışık tutan destek olan” ruhlar, hatta ruh ailem yeni gruplara buyursun.

Başvuru ve İletişim: [email protected]

Merih

66 YORUMLAR

 1. Merih hanım sizi yakından takip ediyorum yazı ve röportajlarınız için teşekkürler.Öğretmenim malum okullar açılıyor PCR dayatmasıyla .ev atölyenize katılma niyetim var inşallah nasip olursa .inşallah zaman dilimi uyar katılabilirim okul yoğunluğuyla bir arada yürütebilirmişim diye endişeler de var.iki çocuk biri kreşe biri 2.sınıfa gidecek. Allah herkese güç kuvvet versin.Hastalarınıza da acil şifalar dilerim

 2. Maili okudum
  Merhaba Merih hanım
  Bu akşam başlayacak atölye için geç mi kaldım?
  Taksitli ödeme ilgili bilgi alabilir miyim lütfen?

 3. Ben kendimi atölye öncesi ve sonrası olarak değerlendiriyorum. Hiç abartmıyorum benim için milattır. Çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. İyi ki tanıdım Merih hanımı, iyi ki…

 4. Merihi glutensiz tariflerinin yanisira kendi isinin hakkini veren uzmanlari, hekimleri vs. bizimle tanistirmasi, cogu insanin fayda gordugu halde acikca soylemekten cekindigi konulari bizimle paylasmasi, dogrulari korkmadan soylemesi ile sansur sonucu kapatilan eski instagram hesabinin ilk zamanlarindan bu yana cok severek takip ediyorum. Ev atolyelerinden birine katildim ve bildigim konular disinda bilmedigim yeni pek cok konu da ogrendim. Katilmayi dusunen herkese tavsiye ediyorum.

 5. Merih’i, atolyesinin değerini, anlatmaya benim cümlelerim yetmez ancak şimdiye kadar çözümünü günümüz Ortodoks tıbbında bulamadığınız kronik ve akut bir çok sağlık sorununuz için size yeni kapılar açacağına eminim.

 6. Her annenin katılması gereken müthiş bir atmosfer,inanılmaz bir bilgi bankası ve çok daha mühimi sabırla,hoşgörüyle her soruya yanıt pes dedirten cinsten..Sizleri tanıma şerefine nail olmak gurur verici..

 7. Merhaba… ev atölyesi bir bilgi bombardımanı … benim tüm hayatım Merih hanımdan öğrendiklerim sayesinde değişti. Atolyelerde Bilgi Derya deniz.. atölye diyip geçmemek gerek online birçok atölyeye katıldım. Hepsi iyi ancak bu en iyisi.. oğlumu ilaçsız buyutebiliyorsam çok şükür , temiz gıdaya ulaşabiliyorsam, homeopatiyi kullanabiliyor isem hepsi sevgili Merih hanım sayesinde… inanın hayatınız öncesi ve sonrası olacaktır…

 8. Ev atölyesi 47 ye katıldım.Bütün sorularinizla tek tek ilgilenildigi,bahsi geçen konularda bulabileceğiniz en iyi kaynakların gösterildiği,bilgilerin ve 1.elden deneyimlerin aktarıldığı istediğiniz zaman açıp okuyup faydalanabileceğiniz bir kaynak. Zoom gecesi ise gerçekten ufuk açıcı konuklar oluyor ve çok faydalaniyorsunuz.

 9. Katılayım mı diye tereddüte iseniz hiç düşünmeyin. Ucundan, kıyısından biliyorum zaten ne gerek var dediğiniz konularda bile muazzam bir bilgi akışı oluyor. Mekanın sahibi paylaşmayı seven, eli de gönlü de bol biri olunca atölyelerin faydası kat kat artıyor. Aynı dili konuştuğunuz insanların varlığını görmek de ayrı bir güzel. Belki siz de hiç görmeden kadim dostlukların temelini atmış olursunuz 🙂

 10. Ev atölyeniz icin yorum yazmak boynumun borcu tam 2.5 yil önce katılmışim her şey çok zor halde çıkmaz olmadığını düşünürken ancak atolyeniz den sonra uykum açıldı sonra zoomlarinizin bağımlısı olmuştum. Sizden öğrendiğim hersey temel oluşturdu bi cok konu hakkında bilgim oldu. Bi kere fitil ateslendi sonra bir sürü eğitim aldım theata hacamat sülük akut homeopati vs . Allah razı olsun yolunuz hep açık olsun ailenizle sağlıklı sıhhatli neşeli yillariniz olsun. Kurtardığınız deniz yıldızlarından biriyim. Sevgiler…

 11. Canım Merih,ben yazarken bazen kendim bile şaşırıyorum.Çünkü başkaları okurken belki abartı geliyor.Ben de okusam böyle hissederdim belki.Seni tanıdıktan sonra pek çok şey değişti,ama asıl değişim,ev atölyesinden sonra oldu.Öncelikle herşeyin kayıtlı kalması,dönüp dönüp okuyabilmek.Her soruya cevap bulunması ki,herkes birbiri ile cömertçe paylaşıyor bildiklerini.İyot nedir? Gümüş suyu nedir? Nebulizatör oksimetre,sarmısak,aaah ah,hangi birini yazmalı ki? İşte koskoca blog,yine dolu dolu YouTube kanalı,okuyun dinleyin,daha napsın bu Merih hı?beyninizi delip huni ile mi akıtsın? Emeğine yüreğine sağlık canım kızkardeş ❤️

 12. Atölye diyip geçmemek gerek! Çünkü bir atölyeden ve burada yazılanlardan çok daha fazlası aslında. Muazzam bir grup atmosferi içerisinde, Google’dan kolayca erişemeyeceğiniz bilgileri ve en önemlisi deneyim ve tecrübeleri kaynağıyla birlikte öğreniyorsunuz. Ve size yepyeni araştırma kapıları açılıyor. Bir çok farklı konu ile kendinizi besliyorsunuz. Kendinize, ailenize, çocuklarınıza, sevdiklerinize anlatıp uygulayabileceğiniz pek çok bilgi ile donanıyorsunuz. Merih hanımın yıllarını vererek edindiği bilgileri kendi deneyimleri ile aktarması ve bu paylaşılan bilgilerin her gün girdiğiniz whatsappta siz silene kadar kalıyor olması çok kıymetli oluyor. Mini bir ansiklopedi gibi düşünebilirsiniz. Bir de zoom gecesi oluyor! Ama nasıl oluyor.. Birbirinden kıymetli konuklarla öyle güzel bir gece oluyor ki. Sayfa sayfa notlarla bitiriyorsunuz geceyi. Her zoom gecesine katılmak isteyeceksiniz :)) Koşulsuz deneyimlemeden bilemeyeceğiniz bir şeydir GDC Merih kafasının atölyesi.. Yılların bilgisi, birikimidir… YouTube videoları, İnstagram postları bile insana onlarca şey katarken, doğru bilinen yanlışları bu kadar göz önüne sererken, standartların ve alışılmışın çok üstünde bilgileri katarken, atölyeyi hayal edebiliyor musunuz? Tartışmasız herkese öneriyorum. Eminim deneyimlediğinizde gelip sizlerde burada memnuniyetinizi uzun uzun yazacaksınız..

 13. Merih’in ev atölyeleri hastalıklarına şifa arayan insanlara farklı bir bakış açısı belkide çok basit bir tedavi yöntemi kazandırır. Sağlıklıysanız sağlıklı yaşama üzerine bir mücadeleye girmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız. Merih’in kapısını çalmanız yerinde olacaktır. Benim katıldığım atölyede ki konuğun ismini ben yukarıda göremedim Ali Rıza Gözlüklüoğlu’nuda ben eklemiş olayım.

 14. Sağlık konusunu uzuuuunca bir süredir (6,5 yıl) kapatmıştım hayatımda. Öğrenmek daha büyük bir yüktü, bilmemek daha iyiydi bu nedenle. Ancak Merih’le tanıştım bir gün. İyi ki…
  Atölyeye katıldım ve neredeyse her mesajı ağzım açık okudum. Homeopati neymiş, osteopati ne işe yararmış, kimler neler neler yaşamış… Üstelik deneyimlerimizin de örtüşmesi bir tesadüf olamaz. Yoğun bir çalışma programım var ve uykusuz kalma pahasına geceleri takip ettim atölyeyi. Çünkü çok merak ettim. Çünkü başka bir yolun da mümkün olduğunu gördüm. Çünkü inandım ve umut ettim. Sonunda ne mi oldu? Sağlık kapısını hafifçe aralamaya başladım.
  Atölyenin ardından soluğu homeopat bir doktorda aldım.
  Daha önce böyle bir deneyimi asla yaşamadığımı söylemeliyim.
  Evde hasta olunca ilaçsız iyileşmek ne güzel bir deneyimmis ya hu… Şimdi dolapta sarımsaklı yağım hep hazır mesela. ☺️
  Teşekkür ediyorum Merih’e. Hem de çok şükrediyorum yollarimiz kesiştiği için. Ben, acizane ondan razıyım, Allah’im da ondan razı olsun. ❤️

 15. Ev atölyesine katılana kadar kendimi bu dünyada yapayalnız hissediyordum. Kafayı sağlıklı yaşamakla bozmuş biri olarak kendimi yalnız ve çaresiz zannediyordum. Atölye’den sonra gördüm ki sorun çevremdeymiş, meğer dünyada benim gibi baska birsuru kadın ve erkek hayatlarini daha yasanilabilir bir yer kilmak adına cok derin bir calisma içindeymiş. Ev atolyeleri sayesinde oyle cok sey ogrendim, hayatima o kadar cok sey kattim ki, 1 yil onceki ben değilim hicbir anlamda. Kendimi daha güçlü, daha saglikli ve daha kendimden emin hissediyorum. Simdi bunu okuyanlar diyecek ki by ev atolyesi kisisel gelisim kursu falan mi? Elbette hayir ve elbette evet. Atolyede öğrendiğim onca şeyi (homeopati, osteopati ve diger sifa metodlari) hayatima gecirip yoluma kararlilikla devam ettikce daima iyi yonde gelisme oldu. Daha güçlüyüm çünkü herhangi bir rahatsizlikta ne yapacagimi biliyorum, daha saglikliyim çünkü daima en dogru metodlarla dogru sekilde iyilesiyorum ve bu iyilesme kalici oluyor, daha kendimden eminim çünkü kafamda acaba diyecek hic bi durum kalmadı. Hayatimda kendim icin yaptigim bi kac iyi seyden biri de bu ev atolyeleridir.

 16. Merih’in ev atölyeleri kaçmaz 💙 neler neler öğrendim. Başta sadece hesabını takip ederken, ev atölyesi de neymiş öyle dedim ve inanılmaz bir dünyanın içine çekildim. Neler anlatılıyor derseniz, nelerin anlatılmadığını saymak daha kolay olur. Canım Merih, ne sorarsan onu anlatır, hiç demez geç oldu, güç oldu, bu konumuz değildi. Her şeyi sorabilirsiniz, aslında anlatılanları dinleyince soracağınız bir çok şeye cevap da bulabilirsiniz. Beni en çok etkileyen konuklarını seçişindeki mükemmellik. Hepsi işinin uzmanı, bir anlattığı diğeri den kıymetli bilge kişiler, mesela ben sayesinde Homeopati Okuluma kavuştum, 50 yaşından sonra öğrenci oldum, anneme kullandığımız tüm ilaçları kestik, Merih’in söylediği gibi her şeyi doğala çevirdik, sırtını doğrultamayan annem şimdi az ağrı ve ilaçsız yaşamayı öğrendi. Bir sarımsaklı yağ dedi bu koca kışı korkusuzca geçirmemize yardım etti, mucizelere şahit olduk sarımsaklı yağ sayesinde, Sözü fazla uzatmayayım, Merih’i tanımak, dinlemek hele ev atölyesinde yer almak büyük bir ayrıcalık, İnsanın hayatında mutlaka yapması gereken şeylerden bir tanesi bu atölye, Kalben tüm samimiyetimle herkese katılmasını tavsiye ediyorum, benim gibi hayatın bir ucundan tutup sağlıkla yürümek istiyorsanız mutlaka anlattıklarına kulak vermeli, o atmosferi yakalamalısınız. Canım Merih yüreğin dert görmesin 💚💚

 17. Bir yerden başlamak lazım ama nereden, kulağıma bir şeyler geldi ama çok karışık, nasıl yapacağımı bilmiyorum, acaba denenmiş mi? Vs vs gibi bir noktada iseniz görüp görebileceğiniz ennn güzel makro bakış. Sonrasinda işlenen konuların her biriyle ilgili özel eğitim de alabilirsiniz ama devir ekonomi devri,hem zamandan hem paradan. Hepsini öyle güzel öğreniyorsunuz ki sonrasinda gerek bile olmuyor o detaylara. Uyarayım, bir kere atölyesinde kapısından girince asla aynı kişi olarak çıkmıyorsun!! Ve evet hepimiz önce korktuk sonra içtik klordioksiti :))))

 18. Sevgili Merih ❤️
  Senin kaç tane atölyene katıldığımı saymadım (uğuru kaçmasın dıye 😂) her atölyen sonrası bır kere bilmemişim ki “hadi Ya? , vayy be! “ dememiş olayım. Bır sürü kaynak araştırmaktan dahası denemekten benı kurtardığın onlarca faydalı uygulama var. Bunun kolaylığını ancak yaşayanlar bılır. Günümüz dünyasında kirli bılgı arasından işe yarayanları bulmanın en kolay yolu benım için senin atölyelerin 😂❤️❤️

 19. Yukarıda arkadaşlar çok güzel anlatmışlar atölyeleri hayatınıza Merihi ve atoyelerini katın sağlık için kendinize yapacağınız en iyi yatırım olacaktır.Dilerim tavrın çizgin hiç değişmesin Merih

 20. Merhaba ! İlk katıldığım atölye 2019 Mart ayındaydı. Benim ilk Merihin 2. Atölyesiydi. Sonra müdavimi olup tam 7 sefer daha katılmıştım. Çünkü her atölyede yeni bir konukla yeni bir ufuk açıyordu Merih. Atölye haricinde sadece konukla zoom gecesine katıldığım seferler de olmuştur. Peki neden böyle tekrar tekrar katildim, ne kattı derseniz… öncelikle tekrar tekrar katılmam biraz benim yeni bilgi acligimdan ve atölye ortamlarının çok sıcak, samimi ve her yeni sefer birbirini adeta ceken yeni katılımcılarin o atolyeye kendine ozgu yeni bir dünya olusturmasindandi. İlk sefer mehtaptan homeopatiyi ve bediadan bir çok daha önce hiç duymadığım enerjisel şeyleri öğrenirken bilmem kaçıncı atölyede celinayla osteopatiye ve self masaja yelken acmistik veya sujok hayatımıza girmişti. Yani şu an ig de kendi sayfasını oluşturan bir çok pozitif yol gösterici hesap, İlk başta bir “Merih atölyesinde katilimciydi” 🙂 . Ben İlk katildigimda ikizlerim 3bucuk yasindaydilar. Kontrolsuz ilaç kullanmayı kendi çocukluğumdan edindiğim bilinçle hic sevmezken (zira babam da çağının ilerisinde bir konvansiyonel tip karsitidir:) ) sevmemek yetmiyor, bir de hastalıklara alternatif çareler gerekiyordu. Ben kullanabileceğim ekstralari da, yol gösterecek kaynak kitap adlarını da, şahit olduğum hastalıklarda tek başıma olmadığımı bir çok annenin bunlarla karşılaştığını da Merihle öğrendim. Klordioksit i İlk Merihle duydum, bütün karantina döneminde bizi korkunc dezenfektan tüketiminden korudu mesela… ve bu alternatif çözümlerle 2019dan beri hiç antibiyotik vermeye gerek kalmadan 6 bucuk yaşına geldi cocuklar… hiç bir katıldığım atölyeye aman bu da gereksiz oldu demedim ama sadece 1 tanesine katilsaydim da özünü kapmış olurdum. Eger arada kaldıysanız kendinize bu iyiliği yapip bir atölyeye katılın öğrendikleriniz, whatsapta biriken ve uzun süre döne döne bakıp sindirecekleriniz iyi ki bu adımı atmışım dedirtecek zaten 😊

 21. Ahh Merih! Nerden başlasam yazmaya inan bilemiyorum. Ama şunu net olarak söylebilirim ki; hayatımın cahiliye dönemini M.Ö ve M.S olarak milatlara ayırdın sen. Merih’ ten önce ve Merih’ ten Sonra! Önce @Glutensizdunyacom IG ile girdin hayatıma.. Postlarını büyük bir hayretle, merakla, ve biraz da kafa patlatarak takip eder oldum. Sonra ev atölyeleri açtın. Ben hayat temposu gereği ilk baştakileri epey kaçırmış olsam da; ucundan yakaladım bir süre sonra. Ama ne atölye! @vitamingiller.com Asena Devlet ile canlı canlı zoom😍 Asena’ nın bizi ters köşe eden naifliği. Sonra atölyelerinin müptelası oldum tabi ki. Hepsine kafadan yaz beni dediğimi hatırlıyorum. Hap gibi bilgiler, tek lokmalık. Sonra uzun uzun sindirmelik. En son üniversite Akışkanlar Mekaniği dersinde o kadar hızlı not tutuğumu hatırlıyorum. Bir de 25 sene sonra senin atölyelerinde🙈 Sarımsaklı Yağ Mucizesi, homeopati, osteopati, Klordioksit, Gümüşsuyu, İyot, DMSO, Zeolit, vs vs.. Hepsi ilk senin atölyelerinde ve Asena nın postlarında duyduğum/okuduğum şeylerdi. Sen bir kitap olsan; Sağlıklı yaşamak isteyenlerin başucu kitabı olurdun. Youtube kanalını elbette takip ediyorum; ancak atölyelerin de tadı bir başka oluyordu. Teoman Bey ile yaptığın bir atölyenin ismini “Zoom Sisters” olarak değiştirdik biz, inan o zamandan beri irtibatımız hiç kopmadı. Nasıl güzel insanlarla tanıştık, kaynaştık atölyelerinde. Seni sadece ufkumuzu açtığın için değil; naif kişiliğin, terapik yumuşak ses tonun ve her daim parmaklarım ucunda olduğunu bildiğim için de çok seviyorum! İyi ki varsın!

 22. Merih hanımla tanışmam manevi dünyamda bir milattır. O kadar çok sey öğrendim ki kendisine minnet borçluyum. Her gece miniği ile birlikte duamdalar. Gözlerimi açtığı için, samimiyeti ve duruluğu için sonsuz teşekkürler 🙏 🌸

 23. öyle güzel bir zamanlamaydı ki ilk atölyem kaderim, hayata bakış açım değişti .. devamında bir sürü atölye ve onların alt gruplarında edinilen dostluklar harika insanlar , muhteşem bilgiler, aydınlanma …ama öyle böyle değil yıldırım etkisi☺️ Allah senden ve senin gibilerden razı olsun Merih, iyi ki tanımışım iyi ki o kapıdan girmişim.. artık çıkmak imkansız🤲🤲🤲☺️🌸

 24. Bir doktor olarak ufkumu açan, benzer frekansta kaliteli insanlar tanimama vesile olan, dolu dolu gecen bir atölyeydi. Sifa yolunda modern tip disindaki bütüncül yaklasimlari ögrenmede ilk basamak diyebilirim. Sonrasi geliyor zaten, tecrübeyle sabit 😊 Tesekkürler Merih 😇

 25. Glutensizdünya takibi ile başlayan dönüşüm, atölyeye katılmam ile çok daha geniş ufuklara kavuştu ve atölye öncesi/atölye sonrası hastalıklara çok daha başka bi gözle bakmaya başladım. Katılımcıların kalitesi ve deneyim paylaşımları ile birlikte, her biri başlı başına önemli şeyler olan klordioksit, osteopathy, homeopathy, aromatherapy gibi konularda genel bi kanaat oluştu ve işleyişlerini çok daha iyi kavradım. Vitamin desteklerinde bile temiz içerik ne demek, magnezyumun formları vb bi çok konuda kolay karşıma çıkmayacak bi çok konuda bilgilendim. Derin ve araştırılmış özgün içerik, çünkü Merih 🙂 beni 1 atölye kesmedi tam 3 kez katıldım 🙂 bilgiler benzer olsa da katılımcılar ve deneyimleri ile her atölye başka bi dünya!
  Ağır ciğer tutulumlu, çok ağır bi covid sürecini, evde kendim öğrendiklerimi uygulayarak yendim.
  Oğlum ilaçsız büyüyor, en büyük katkı bu atölyelerde edindiğim bilgiler oldu ❤️ ateşlenince neler yapılabilir diye düşünmüyorum, ateş düşürücüye mecbur değilim, fikrim var bilgilerim var. Ezberlenmiş ve sistem esiri bir tedavi kafasından, doğal ve etkili olanları kullanmayı öğrendim, iyi ki ❤️❤️❤️

 26. Merih’in atölyeleri hakkında söyleyebileceğim ilk şey bizi muhteşem insanlarla tanıştırması. Atölye gecelerine davet ettiği alanında uzman ve çok renkli insanlar sayesinde, bakış açımız değişiyor. Sosyal medyaya madem bağımlıyız, bari bize faydası dokunacak insanları takip edelim değil mi? Merih sayesinde tanıdığım onlarca uzman için, normalde öğretilen tıp ile birlikte, aynı zamanda farklı da düşünebilen doktorlar ve uzmanlarla tanıştım. Bu yüzden mutlaka atölyeler takip edilmeli. İkinci konu ise Hayatım Merih’ten önce ve Merih’ten sonra diye ikiye ayrılıyor. Onunla birlikte dünyamda çok şey değişti. Tabii ki olumlu manada. Kendim de bir doktor olarak bazı şeyleri ne kadar yanlış bildiğimi görmüş oldum. Hayatında yepyeni bir bakış açısı kazanmak isteyen herkese tavsiye ederim. Ailecek yenilen bir aksam yemeği kadar bir ücreti var.

 27. Merih’ciğimin atölyeleri candır. Hani atölye diyince kes, yapıştır, parçala, topla , birleştir gibi etkinlikler yaparsınız ya, hah işte bu atölyede yukarda saydıklarımın kralını , şahını yaparsınız. Hayatınızdan neleri kesip atmanız gerektiği, neleri toplayıp eklemeniz gerektiğini öğretir bu atölyeler size.
  Çok güzel arkadaşlıklar da cabası♥️
  Sözün özü atölyelere katılın, ve hayatınızda nasıl güzellikler olacağını kendiniz yaşayıp görün💙💙🌸🌸

  • Merhaba
   Ben 51. Manevi korunma atölyesine katıldım ama Merih hanımı glutensizdünya hesabının ilk safhalarında tanıdım o zamandan beri takip ediyorum postları, bloğu, YouTube videoları , atölyeleri inanılmaz bilgilerle dolu faydasız tek bilgi yok Allah razı olsun.Benim katıldığım atölyede (sağolsun Merih hanım katılabilmem için de ayrıca yardımcı oldu) theta, sayı ritüelleri, enerji çalışmaları hakkında kafamdaki soruların tamamına cevap oldu ayrıca dizlerimde sıvı bitmiş ameliyat olmam gerekli Değerli Osman hoca efendinin hepimiz için yaptığı dua sonrası ertesi gün dizlerimdeki ağrı geçmişti bu etki 2 3 gün devam etti o kadar şaşırdım ki Osman hocadan da Merih hanımdan da Allah razı olsun 🤲❤️

 28. Bana çok şey katan , Merih in abonesi olmamı sağlayan yegane atölyedir. Tekrar tekrar katılmışlığım ve her katıldığımda yeni bilgiler öğrendiğim bir platform olarak gönlümde taht kurmuştur. Canım Merih senin gibi insanlar iyi ki varlar ❣️🙏🏻

 29. 8-9 yıldır bir nevi doğal yaşamaya çalışıyorum. Sürekli doğrular yanlış, yanlışlar doğru oluyordu zihnimde. 2 çocuğumu da bu şekilde büyütmeye çalışırken bazen bu bilgi yığınında kayboluyordum. Ev atölyesiyle tüm bilgilere kompakt şekilde ulaşabildi. Çoğu kafa karışıklığım bitti. Cesaret edemediğim şeylere cesaretim arttı. Homeopatiyle, schüssler tuzlarıyla, kolostrumla, sarımsaklı yağ, gümüş suyu, mannitol, aşı durumları… Hep sizle başladım, öğrendim. Ve sayısız faydasını gördük ailecek hayatımızda. Ventolin ve pulmicortla iki yaşına kadar gelen Güneş’in aksine, daha ağır tabloları bile Dünya’da homeopatiyle, gümüş suyuyla, sarımsaklı yağ ile çözdük.
  Uzun lafın kısası, iyi ki varsınız, iyi ki yazıyorsunuz, sizin günlerce yaptığınız araştırmalar bize yarım saatlik okumalarla, ev atölyeleriyle yolumuza ışık oluyor. İyi ki varsın Merih, iyi ki ev atölyelerini yapıyorsun.

 30. Bugüne kadar takip ettiğim bir çok kişinin eğitimine yahut danışmanlığında başvurdum bizzat tanıma şansım oldu ama bu kadar samimi içten ve yakın hissettiğim tek kişi Merih hanım oldu(halbuki çok on yargılı başlamıştım ama bence henüz bir muadili olmadığından Atölyeye katılmaya karar vermistim)Çok kıymetli bilgiler öğrenmenin yanı sıra çok güzel ve beni umutlandiran bir tecrübe oldu(çünkü maalesef herşey para etrafında dönüyor çoğu ortamda).İyi ki bizzat yakinen tanıştık umarım yollarımız yine kesişir.Bu gibi bir alana ilginiz merakiniz ve öğrenme arzunuz varsa eşsiz bir kaynak Merih hanım😍

 31. Şuana kadar iki atölye deneyimim oldu,sanırım bundan sonra olacak her atölyenin müdaviniyim.her katılışım da başka bakış açıları,başka şahane konuklar ve konular.her eve bir Merih lazım.emeğin,hakkın ödenmez.mö ve ms olarak tanımlıyorum seninle olan süreci.sabrına,zamanına,emeğine binlerce kez şükür.Ayağına taş değmesin,değerse o taşı kaldırıp kenara koyacak gücün her daim olsun..
  Sevgiyle..🌻

 32. Merih Hanım temas ettiğiniz her konu engin derya deniz.. Sindire sindire okumalık, dönüp bakmalık.. Sürece yayılacak olumlu etkileri inşallah. Her türlü konuya değinebilmiş olmamız muazzam. Çok şey bildiğimi düşünürken ilk defa duyduğum bir sürü şey oldu Deneyimledikce yorumumu güncelleyeceğim. Sevgiler😇

 33. sürpriz sonlu 🥹Eşim ankilozon spondolit hastası . o zamanlar 22 yaşındaydım . ben de fmf ve fibromiyalji hastalığıyla savaşıyorum .eşimin de benimde hiç kaçınılmazdı ağrılarımız. sonunda %100 kısırlık ve kanser yapan iğne kullanmaya başladı eşim. her 15 günde bir iğne yapıyordum . Bende sürekli serum iğne yaptırıyordum . Ama artık onlarda etki etmemeye başladı … bunun böyle gitmesini istemiyoruduk ..araştırmaya başladım derken 2018 , 7 Şubat merih girdi hayatımıza paylaşımlarını inceledim okudum,soru sordum sorularımı sabırla cevapladı. Beslenmeye, süt,süt ürünleri (UHT ) , GLUTEN bunlara değindi … bunları inandırmak zordu eşime. (peynirsiz sofra bir hiçtir onun için) dedim ki “yıllarca , ilaçları içtik , iğneleri vurulduk , gluteni yedik , ne gördük, hiç! denemesi bedava , kaybedecek birşeyin yok”. Merih’in izinden gittik teflon tavadan bile bahsetti 🙈daha önce hiç duymadım ne alaka dedik ama o kadar çok güven verdi ki tek, tek her dediğini yaptık NEDEN ?! Çünkü DOKTOR ları da dinledik ne gördük ki ,hep bir diğer hastalığı doğurdu… işin içinden çıkamadık Merih’le tanışan eski hayatına dönemez asla 🙅‍♀️!🤣 şampuandan , kimyasal maddeden , toz deterjana, ay dur bir de Bach çiçekleri , aroma terapi derken….bir Atölye açtı işin içinden biz çıkamadık duyduklarımıza… orda başladı beyin hücrelerimin yandığı… meğer hiç birşey bilmiyormuşum 😳!! Aman allahım tamamen kayboldum Merih’in mecralarında Her Atolyenin konusu ayrı , bilgiye doyamıyorsunuz. (HADİ BİR ÇILGINLIK YAPIP SEN DE KATIL ATÖLYE’ ye 🤩). MERİH benim için önemli , her bilgisi, her düşüncesi… ya KD (Kilordioksit ) ! bence o apayrı bir konu !! Sahi denemeyen bilmeyen kaldı mı ki ?. Merih’in bahsettiği her konuyu kendi iradem konusunda yaptım vücudumuz tam anlamıyla temizlendi.Deniz suyu sürekli içmeye başladım QUİNTON İSOTONİC Tam 2,5 yıl sonra kızım Emma geldi 🫠🫠🫠🫠🤍🤍🤍🥹🥹🥹🥹Ah… Merih teyzesi ne çok duacıyız sana 🤲🏼ve senin atölyen sayesinde tanıştıklarıma… Hep hayatımda , yanı başımda olman dileğiyle … İngiltere’den selamlar…🧡🧡💐

 34. Merih’in ev atolyesi bir cevherdir, Nasrettin Hoca’nin dediği gibi ‘bana damdan düşeni getirin’ in günümüz versiyonudur, benzer vizyona sahip insanların buluşma noktasıdır, alma verme dengesinde almanın tavan yaptığı yerdir, her konuğu birbirinden efsanedir, , ev ansiklopedisidir, güvenilir bilgi kaynağıdır, daha neler varmış neler öğreneceğiz denilen yerdir (Merih i takip eden bunu demez gerçi:), Merih in samimi, seviyeli, duyarlı misafirperverligidir, gundem içi gundem dışı her telden çalan ahenkli bir melodidir, şu modern tıbbın surekli itibarsizlastirmaya calistigi tedavilerin perde arkasidir… Gerekli midir? Yalan yanlis internet bilgileriyle kafaniz karismasin isterseniz, EVET! Benim için kocaman bir İYİ Kİ dir💜

 35. Canım Merih deme cesaretini veren nazik ve tevazu sahibi, asil bir derdi olan insan. Paylaşımlarını takip etmeye çalışsam da, iyi ki ben de bu atölyeye katılma imkanı buldum, farklı alanlardan öylesine dolu bilgiler var ki… Bizlere çok güzel pencereler sunduğu kesin, niyetim bunları içsellestirip uygulamaya geçirmek ve başkalarına da faydalı olabilmek.
  Her soruya cevap alabilmek, o yakınlığı hissedebilmek paha biçilemez. İyi ki varsın Merih, yolun hep açık olsun.
  Sevgiler 💐

 36. Bugüne kadar bu ev atölyeleri kadar keyifli ve tam da ihtiyacımız olanı duyuran pek az etkinliğe denk geldim. Bir nevi de mucizevi; Bambaşka şeyler konuşulacak oluyor ama -sizden de bağımsız- tam da düşündüğünüz şeyler önünüze çıkıveriyor mesela. Ehil ağızlardan yorumlar, kişisel tecrübelerle mis gibi oturuyor her şey yerine. Yani daha yazarım satırlarca da, tecrübe etmeden ne söylenilse az kalır. Tüm vesile oldukları için, en çok teşekkürler Merihanıma 🌹

 37. Merih Hanımı cok kritik bir dönemde oğlumun sürekli ateşlenir halleri ve havale geçmişi korkusu ile, haftada 1 serumlatmaya götürmekten, kollarının delik deşik elek gibi olduğu, şişe şişe antibiyotik bitirdiğimiz bir dönemde bir cıkış kapısı ararken tanıdım. Tevafuk Allah cc cıkardı karsıma, bir şeyleri vesile kıldı gözlerimi açmamı sağladı. toparlıyoruz Elhamdulillah, Allah’ ın Şafi ismine güven duymamak haddime olmasa da ayağımın kaydığı bir sürece doğru gidiyordum ki Merih Hanımın bir atölyesine katıldım Aman Allahım ne aydınlanmalar yaşadım anlatmam mümkün değil, Allahım cokca razı olsun..

 38. Dişe dokunur ismi ile tabir edilen 49 numaralı ev atölyesine katılmıştım. Atölye akışında paylaşılan çok derin birbirine ahenkle bağlanmış her bir konunun kaynağı elimizin altında oluyor. Sürekli olarak sonradan da bakabileceginiz derinlikleri ile okyanusu andıran bir bilgi seline sahip oluyorsunuz bu atölye ile. Ev atolyesi bir ansiklopedi niteliğinde, nereden nasıl başlarım kılavuzunun çok güzel derlenmiş ve endekslenmis hâli. Her bir konunun vaka dönüşleri ve ayrıntıları ile süslenmesi, bilgilerin doğru kaynaklardan derlenmesi bu birikimi ve kılavuzu özgün kılıyor. Nitekim günümüzde çokça bilgi var fakat doğru ve gerçek kaynağı diğerlerinden ayırt etmek oldukça zor özellikle de öğrendiklerimiz kalıpların dışına çıkmayı bizden gerektiriyorsa. Ev atölyesinin çok sevgili konuğu Dis hekimi Zeynep Özcan hanım ise dişlerimiz ve bunların hayatımıza yansımaları konusunda bizlere çok faydalı ve basit gibi görünen ama inanılmaz etkili paylaşımlarda bulundu. Çocuklarım gün içinde ve gece yatarken dillerini nereye park etmeleri gerektiğini öğrendiler, misvagin muhteşem 8 saatlik etkisini, eşimin o çok sevdiği paketli ıslak misvaklarin çok da masum olmadıklarını, gerçek misvagin ne olduğunun ve çok daha fazla konularla dişlerimizin ve vücudumuzun bütünlüğünün farkındalığına vardık. Esansiyel yağlarla ilgili tecrübelerini bizzat kendisinden dinleme fırsatını elde etmiş olduk. Zoom gecesinin deneyimi ise anlatılmaz yaşanır çünkü bundan sonra hiç bir zoom gecesini kaçırmamaya niyet etmemize vesile oldu.
  Mütevazi, saygın duruşu ile gönüllerimize taht kuran glutensizdunya kraliçesi Merih hanım yaptığı profesyonel moderatörlüğü ile bu atölyeleri çok akıcı ve deneyimlerle süsleyerek bizlere sunuyor. Azmine, kalemine, üslubuna ve yaşam enerjisine hayran olduğumuz Merih hanım ile iyi ki bu dünya yolculuğunda yollarımız kesismiş. Çok teşekkür ederim her değerli bilgi ve paylaşım için 🥰❤️ Atölyelerin favorisi ile: Stop.

 39. Merih hanım, size uzun bir teşekkür borcum var 😍 umarım duygularımı tam olarak ifade edebilirim.
  Öncelikle glutensiz Dünya ile hayatıma girdiniz bir sürü alternatif tarif ile neler neler yapılabileceğini öğreniyordum ki derken çok başka şeyler oldu. Hepimiz hayat yolculuğumuzda düşe kalka ilerlerken öğreniyoruz büyüyoruz değişiyoruz. Ama bu süreçte başka başka hayatlara çok az dokunuyoruz. Ama Siz her bilgiyi hiç bir şey beklemeden yüzlerce kişiyle paylaştınız. Kendi yolunuzda giderken sayısız insana dokundunuz. Bende onlardan biriyim. Ve karşıma sizi çıkardığı için şükrediyorum Rabbime.
  Çok şey öğrendim sizden. Süpürge mi bile sizden öğrenip aldım 😅 Mesela schüsler ile baya yol kateddim. Lugol zeolit hayatıma bambaşka bir pencere açtı. Nebülizatör oğlumun öksürüklerini rahatlattı. Sarımsaklı yağ üzerine şiirler yazılıp şarkılar bestelense yeri. tatil çantama bile ilk koyduğum şey. Rabbimin ne büyük bir şifası. Sonra alman tıbbı bu atölyede öğrenip hayran kaldığım bişey. Sonra tanıştırdığınız tüm değerli hocalar Cem hoca Teoman hoca Cüneyt hoca Hasan hüsnü hoca Eren çetin hoca şuan ismi aklıma gelenler Güneş hanım Rüya hanım o kadar çok ki. Saymakla bitmiyor.

  Ayrıca covid dönemi. Ah o ne kötü zamanlardı. Her yerden aşı yüzünden mobing yerken sizin paylaşımlarınız direnmemi sağladı. O korku propagandasında yılmadan mücadele ettiniz. Sayenizde kendimi aşıdan koruyabildim. Lugol ile nebul ve vitamin ile o hastalığı atlatabileceğimizi öğrendik. Şimdi yazdıkça daha çok geliyor aklıma. Uzayıp gidecek sanki böyle. Aile dizilimi theta osteopati bu atölyede ne güzel özetlendi ne iyi geldi bana da. Kısaca ben hep minnettar oldum size. Paylaşımlarınızı beğenip arkanızdan Allah razı olsun dedim sadece.

  Şimdi burda bu atölye vasıtasıyla tüm samimiyetimle içtenliğimle size dua edip teşekkür etme fırsatı bulmuşken söylemek istedim.
  Siz benim gibi sayısız insanla yolculuğunuzu öğrendiklerinizi paylaşırken görünüşte küçük aslında büyük dokunuşlarda bulunuyorken dilerim Rabbim hem bu dünyanızda hemde ahiret hayatınızda tüm dileklerinizi gerçekleştirsin. Her zaman Allah yar ve yardımcınız olsun. Her şey için çok teşekkür ediyorum 💐💐💐

 40. İyi ki yolum Merih hanımla kesişti farklı bakış açısı kazanmama vesile oldu ev atölyesine katılma şansım oldu oldukça güzel bir deneyimdi sağlıkçı olmama rağmen hiç bilmediğim alanlar hakkında sağlık açısından bir nebze bilgi sahibi olabildim çok teşekkür ederim Merih hanımcım allah yolunuzu açık etsin Allah razı olsun

 41. Merhaba, No.51 Atölyesinin katılımcısıyım. Atölye hakkında geçmiş zaman dili yerine geniş zaman dilini kullanmam daha doğru olacaktır zira konuların derinliği ve hayata dokunduğu kısımları asla geçmişte kalmıyor. Atölyenin ana konusunu konuştuğumuz zoom gecesi öncesi de Merih Hanımın yukarıdaki yazısında da bahsettiği konuları tüm detaylarıyla hep erşimimiz olacak şekilde aldık. Osman Beyin güzel bir tevafuk olacak ki cuma gecesinde manevi koruma için ettiği dualar çok kıymetli, hala yüreğimde hissediyorum. Bu güzelliklere vesile olduğu için Merih Hanıma sonsuz teşekkürlerim ile atölyeyi yazarak anlatmaya çalışma denememe son veriyorum.

 42. Dogal yasama olan ilgimle Merih Hanimi tanidim iyiki de tanimisim .ilk once YouTube tan sonra Instagram,telegram ve blogundan takip edip Bir Cok konuda aydinlandim.Sagligimizla ilgili bircok konu bize yanlis ogretilirken dogrusunu bize cesaretle ulastirmaya calisan cok degerli Bir insan.
  Katildigim ev atolyesinde daha Bir Cok sey ogrendim.Merih hanima birebir her konu hakinda soru sorabilince ne kadar dolu Bir insan oldugunu birkez daha gordum.Iyiki ev atolyesine katilmisim.bundan sonrakilerede katilmayi cok isterim ve sizlerede tavsiye ederim.

 43. Bir çok eğitime katılmış biri olarak gönlüm çok rahat bir şekilde bu atölyenin bambaşka bir dünyanın kapılarını açtığını söyleyebilirim. Çok pratik ve faydalı bilgiler paylaşılıyor ve bakışaçısı çok farklılaşıyor.

 44. Merih hanım merhaba, bunu sizinle paylaşmadan duramayacağım🙃homeopatiyle ilk sizin atölyenizde tanışmıştım.Fakat hiç deneyimleme fırsatım olmamıştı.İki gün önce kızımın bezine yağlı salça lekesi gelmeye başladı.Çocuk doktoruna götürdük ciddi kum dökmüşsünüz dedi.Ultrasonda böbreğin birinde kum gördüler. İdrar tahlili verdik temiz çıktı. Yapacak bişey yok sadece bol su içecek dedi. Dr dan geldik akşama kadar akıntı var ve kabızlık eşlik ediyor. Kızım çığlık çığlığa sancılar içinde tuvaletten çıkamıyoruz. Zeytinyağı ile lavman yaptım. Tuvaletini acı çekerek de olsa yaptı ama yağlı akıntı devam sancılı bir şekilde. Benimle aynı şeyleri kızında yaşayan bir arkadaşım bu durumda cantharis verdiğini söyledi. Akşam 1 topçuk verdim dil altından sancı da akıntı da kesildi. Yani yavaş yavaş bile değil. 1 damla dahi gelmedi. Durmadan çığlık çığlığa ağlayan çocuğun neşesi anında yerine geldi. Hemen dışarı çıkıp parka götürdük. Homeopatiye inanıyordum ama bu kadar etkili olabileceğini hiç tahmin etmiyordum. İnanarak doğal yöntemleri seçince Allah yardım ediyor gerçekten. Arkadaşım kızında idrarı gelmiş gibi hissedip aslında yapamadığını da söylemişti.Bunu da cranberry kapsülü ile çözmüş. Ben de kızıma tuvalet eğitimi veriyordum. Henüz tam öğrenemediği için sürekli anne çişim geldi diyor oturunca yok diyor sanıyordum sanırım kızım da sistit atlattı. Bir hafta önce normalde versen de yemeyen çocuk dolaptan kendisi turna yemişi kavanozunu almış elinde onunla geziyor bi kavanozu iki günde tek başına bitirdi. Anlam verememiştim. Kendini tedavi etmiş meğer idrar tahlili de temizdi zaten ☺️ Aslında akışına bırakınca kusursuz düzen nasıl da ilerliyor. Biz kendimiz aşı ile antibiyotikler ile düzeni bozuyormuşuz. İyi ki tanımışım sizi o kadar çok şey öğrendim o kadar çok şifa bulduk ki..Sarımsaklı yağı yazsam roman olur herhalde. Sevdiklerinizle sağlıklı huzurlu günler dilerim 🙋🏼‍♀️

 45. Ben de başta sevgili Merih hanım olmak üzere deneyimleri ve destekleri ile bu güzel mini kitapçığın oluşmasına katkı sağlayan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum 💞 umarım grup yaşamaya devam eder ve birbirimize destek oluruz. Anlaşıldığını hissetmek çok kıymetli, hele ki günümüzde herkes trend düşüncelerin hipnozu altında yaşarken, sanki duvara duvara konuşurken ve aman canım sen de o dediklerin de neymiş doğru olsa herkes uygular yaklaşımıyla gelen bir kalabalıkla çevrilmişken.. bunca akıl tutulmasına hayret etmeyi hala bırakamadım. Dijital kölelik sistemi geliyor diye sevinen bir camiadayım. EDS kameraları sadece araç ortalama hızını değil araç içini de 7/24 gözlemleyecekmiş ve telefonla konuşma, sigara içme vb durumlarında ceza gelecekmiş diye bir bilgi geldi bugün ve kopan sevinci size anlatamam. Oh oh yemek içmek de tespit edilsin daha çok şey tespit edilsin modundalar. Mühendis bu dediklerim. Elbette ilk önce faydalı gibi gelecek ama sonra ya istemediğin şeyleri de her zaman her yerde Çin’deki gibi kaydedip seni puanlar ve kısıtlarlarsa deyince ooo bu nasıl bir komplo bu nasıl bir hayal gücü deniyor. (Covid döneminde havaya fısfıs kolonya sıkarak virüs avlıyorlardı öyle düşünün) Evrensel gelir, vatandaşlık puanı deyince gözleri devriliyor.. Adeta bir uzay boşluğunda yaşıyor ülkenin çok ciddi bir mühendis kesimi.. En çok da beyni ile analitik işler yapan meslektaşlarımın bunları düşünmesi anlamasını beklerken bu feraset eksikliğine hayal kırıklığı yaşıyorum galiba.. O yüzden biz kalanların birbirimize sahip çıkması çok kıymetli, her biriniz iyi ki varsınız güzel ülkem ve neslimiz adına 🌷 Allah hayırlı ilimler versin hepimize ve her türlü tehlikeden korusun. Sevgiler 🙋🏻‍♀️

 46. Ruhumu aklımı fikrimi açan harika bir atölyeydi. Tadı damağımda kaldı denir ya tam öyle
  Sağ olasın hep var olasın Merih ❤️

 47. Ev atölyesi no 53 e çok büyük bir heyecan, merak ve beklenti ile katıldım. Beklentimin çok üstünde, ufuk açıcı, yoğun bilgi akışının olduğu bir deneyim oldu. Dönüp dönüp baktığım, tekrar okuduğum bilgilerin olduğu bir kaynak kalmış oldu elimde. İyi ki Merih Hanım ile yollarımız kesişmiş, iyi ki hiç vazgeçmeden doğru bildiklerini bize aktarmaya devam ediyor.

 48. Yolun daha çok başında biri olarak bu grupta olmak benim için çok önemli bir tecrübeydi ve daha da tecrübelenmeye niyetliyim inşallah.Her bir bilgi benim için çok kıymetli…Allahım sindirebilmeyi öğrenebilmeyi ve afiyetle doğru yolda kalmayı nasip etsin inşallah hepimize.sihirliyle başlayan serüvenim sayende bir sihre dönüştü Merih iyi ki varsın.hakkını helal et çok teşekkür ederim her şey için.Allah hayırlı ilmini artırsın inşallah daha çok kişiye ulaşırsın kolaylıkla…ah ah çok geç farkettim ben bu sahte dünyanın gözboyamalarını..neyse geç olsun güç olmasın ne diyelim.bize lazımsın peşini bırakmayız haberin olsun 🌺

 49. Merhabalar Merih önceden sadece ilgi duyduğum sağlık konularında paylaştığı bilgilerle yoluma ışık tutan biriyken şimdiler de sihirli tencere danışmanım olarak iyiki kendisinden almışım çünkü orada da 10 numara fayadalı herkese 👏🏻👏🏻dediğim kişidir. Daha önce bir kere de atölyesine katılma şansım oldu yine en faydalı bilgilerle donatıldık . Sonraki atölyelerinde tekrar katılmak istiyorum. İyi ki var kendisi🩷🧿devrik cümlelerini okumayı da ayrı bi severim🥰

 50. Merih Hanımla tanıştığımdan beri hayatımda her şey değişti.Ona o kadar güveniyorum ki söylediği hiçbir şey boşuna değil.Bu kadar özverili bir insanı tanıdığım için çok şanslıyım.Atölyelere davet ettiği konuklar da bir o kadar özel ve kıymetli.Çevresindeki herkesi karşılıksız aydınlatması, ufkunu açması, bilinçlendirmesi muhteşem.Bizim ulaşamayacağımız bilgileri hiç gocunmadan,yorulmadan önümüze kadar getirmesi de …Merih deyince aklıma bilge,doğal,organik gibi kelimeler geliyor.Sayenizde hayatım değişti Merih Hanım.İyi ki varsınız.İyi ki Allah sizi karşıma çıkardı.Her şey içim çok teşekkür ediyorum.🙏🏻🌸

 51. Merih’in ve katıldığım atölyesinin hayatıma kattıkları paha biçilemez şeyler. Bir konuyu merak ediyorsam öncesinde bakarım acaba bu blog içinde cevabı var mı? Sağolsun tüm bilgilerini cömertçe paylaşır bizlerle. Ve sağolsun sayesinde hastalıklara karşı çok daha güçlü ve sakinim. Bugün bebeğimi büyütürken antibiyotiklere, ateş düşürücülere sarılmıyorsam sebebidir kendisi. Var olsun ve daha nice şeyler paylaşsın

 52. Her katılışımda ayrı heyecanlandığım, aydınlandığım etkinlik.. o kadar çok bilgi var ki günlerce okuyabilirsiniz, etkisi zaten ömrünüze yansıyor.. İyi ki Merih 🙏

 53. Merih hanıma ne kadar teşekkür etsek az kalır insanın hayatında karşılaşabileceği nadide insanlardan biri. Okumaları ,araştırmaları, tercihleri bize ışık tutuyor . sosyal medya ,internet ortamında ki bilgi kirliliğinden kurtarıyor bizi . Sizi nokta atışı insanlara kitaplara bilgilere yönlendiriyor ;bence atölyeler bu yüzden çok kıymetli . Bu bilgilerin , paylaşımların değerini, kıymetini anlayabilmek dileğiyle . İyi ki varsınız …

 54. Homeopati, aromaterapi, iyot, sarimsakli yag..son zamanlarda etraftan duydugumuz hersey.. hap gibi anlasilir bilgilir.. nerde arasam derdi yok, hepsi tek seferde telefon ekraninda beliriyor..

 55. Ben de atölyelere katıldım ve inanılmaz bir farkındalık oluşturdu ben de,her şey mükemmeldi, hayatımın dönüm noktalarından biri oldu benim ve kızlarım için,Homeopatiyi hayatıma soktuğu için teşekkür ederim 💐♥️

 56. Merih ile tanışıp başının belası olmak beni onun peşinden gitmek güzel atölyenin bana kattığı şey. Yoksa ordan gönderdiklerini okuyamadım . Hem de iki defa atölyeye grubuna dahil oldum.

 57. Ben de Merih’in atölyesine katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Atölye baştan sona kadar deneyim içeriyor. Sonrasında da o bilgi hazinesine ulaşma imkanımız olması çok güzel. Sevgili Merih zaten yıllardır takip ettiğim, sayesinde şifalandığımız, her paylaşımına koşulsuz inandığımız birisi. Atölye vesilesiyle de bunu bir kez daha görmüş olduk. Kendisine çok teşekkür ediyorum

 58. Ateş ve burun akıntısıyla başlayan hastalığı; sizin sarımsaklı zeytinyağı tarifiniz ve düzenlediğiniz atölyede öğrendiğim süt ve süt ürünleriyle ilgili detay sayesinde ilaçsız bir şekilde atlattık. İlaçlara bağımlı olmadan(elzem durumlarda tabi ki kullanmak), elimizdeki imkanlarla hastalıkları önlemek, tedavi etmek çok kıymetli. Teşekkürler Merih hanım.

 59. Merih Hanımın sayfasını yıllar önce glutensiz tarifler ararken bulmuştum. Glütensiz tariflerin çok ötesinde, tam da merakımı uyandırqcak şekilde bilgilerle karşılaştım ve benim için çok farklı bir dünyanın kapısını araladı. İyilik-sağlık hakkında hep daha farklı olmalı, daha bütüncül bakılmalı ama nasıl sorularıma çok geniş cevaplar buldum. 37 ve 54 nolu atölyelere katıldım. Homeopati-Osteopati-Aile Dizimi-Recall Healing-Theta Healing-Regresyon, scio, kas testi gibi geniş alanda tecrübesini, bilgisini paylaşıyor. Bu kadar büyük bir alanda kısa sürede çok fazla bilgi ediniyorsunuz. Kendi başıma araştırıp bulmam, uzmanlarına ulaşmam, deneyimleyenlere fikir sormam yıllarımı alabilirdi. Ama atölyede bunların hepsi biraraya geliyor.
  İlginizi çekiyorsa atölyelerden birine katılmanızı kesinlikle öneririm.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz