GDC: GlutensizDünyaCom

“Arka Sokakları Merak Eden Aykırı Canlar Kulübü”; namıdiğer Ev Atölyesi fikri, günümüz modası “atölyelere” atıfla sizden çıktı aslında. 3 senedir Instagram’dayım. Eski değil eskimeyen takipçilerim, pek çok konuda bakış açımı bilir. “Bedava sirke baldan tatlıdır” düsturu ile hareket eden biri hiç olmadım. Sponsorlu yazmadım. Daima, şahit olduğum deneyimleri paylaştım.

Ancak DM alanına veya blog mailime ulaşan bazı soruların uzunluk ve sıklığı, yönetebileceğim aşamayı aştı. Ki “yüzlerce” IGdaşım şahittir; yetebildiğim hemen her soruya yazılı ve sesli dönüş yapıyorum. Konu uzun, sonra döneyim dediğim noktada atladıklarım oluyor. Ama bazen destan geliyor. Paragraflarca soru. Arkası kesilmeden. Bir çağrı merkezi çalışanı var sanki burada ve mütemadiyen, bazen selâm bile vermeden üst üste soru. Üslup; adeta “işin bu”. Hayır; aslında hobim bu. Büyük haz alıyorum bir takım çözümleri paylaşıp o mutlu dönüşleri almaktan. Elden geldiğince…

Öte yandan ömür törpüsü hâl alıyor bu tempo. Madem öyle, yoğunlaştırılmış irtibat şansı atölye. Benzersiz, geniş spektrumlu bir alanı var.

2 veya 3 günlük whatsapp grupları ev atölyeleri. Herkes kendi evinde, yurdunda; kimsenin telefona yapışıp eş zamanlı takip etmesi vb gerekmeden…Hangimiz gündüz veya gece, hususi zaman ayırıp ekran karşısına oturabiliriz ki zaten bu telaşlı hayat koşuşturmacasında? Herkes kafasına uyan saatte okur, sorar veya dinler. Avustralya bu sayede katılabildi, ABD/Kanada; gündüz çalışanlar zira. 1 gece ise Skype veya Zoom’da, canlı sohbet etmek üzere buluşuyoruz grupla.

WhatsApp grubu yazışmaları hiç silinmez, gün sonunda bir kitapçık oluşuvermiştir tümüyle deneyime dayalı. İyisiyle kötüsüyle…Ne ise o. Ne tavsiye içerir ne motivasyon. Ama var “dönüştürücü” bir büyüsü. Ben demiyorum, katılanlar diyor. Instagram hesabımda, 2 ayrı sabit hikayede, yüzlerce katılımcı yorumu görebilirsiniz. Her grubun birbirine benzer eğilim ve hikâyeleri oluyor ki bize zenginlik ve hayret katıyor bu “rezonans kanunu.”

Moda tabirle “atölyeyi”; birkaç saatliğine ve yemeli içmeli olarak değil belki ama herkesin kendi ev ortamında yapıyoruz. Şu ana dek 33 atölyemiz oldu. Bazen tekim; bazen konuklarım oluyor ve coştukça coşuyor. Net miyiz? O hâlde bekleriz.

Skype Gecelerine kimler konuk geldi?

Homeopat Kadın Doğum Op. Dr. Havva Çuhadar Yekrek
Ortomoleküler Tıp Danışmanı Dr. Hasan Hüsnü EREN
Onkoloji Uzmanı Homeopat Doç. Dr. Eren ÇETİN
Dr Teoman KARADAĞ
Theta Eğitmeni Emine ARIKAN
Homeopat Dr. Emel GÜLER
Homeopat Dr. Neslihan GÜLMEZ
Homeopat Dr. Ömer SALTAN
Dr. Feride Koçak CAN (Bilinçaltınızdan Gelen Ebeveyn kitabı yazarı)
Duyu Bütünleme Uzmanı fizyoterapist Ebru SİDAR (Duyu’lmak İstiyorum kitabı yazarı)
Scenar Terapisti Dr. Semra ÖZ
Osteopat, Öğr. Üy. Oktay ÇAĞLAR
Ecz. Güneş GÜLERYÜZ
Vitamingiller.com mucidi ve efsane ismi Asena DEVLET
Psikolog Vedat CENGİZ
Theta Healing Eğitmeni Yeşim KUZU (Evet Derseniz Olur kitabı yazarı)
Regresyon ve Recall Healing Uzmanı Pınar GOGULAN
(Işık her zaman bir yolunu bulur; MOR; LACİVERT kitapları yazarı)
Doğal Anneyim kitabı yazarı Başak PIRTINİ
Grigori Grabovoi Eğitmeni Rabia ALGA
Regresyon Uzmanı Pelin UNEY
Sülük ve Hacamat Eğitmeni Dide Uzunlar

Konuklar harici neler konuşuyoruz gruplarda?

SABİT GÜNDEM: Homeopati-Osteopati-Aile Dizimi-Recall Healing-Theta Healing-Regresyon
Son gün ise; her konuda soru-cevap içerecek şekilde ilerliyor.

Bizler doktor değiliz; hiçbir konuda öneride bulunmaz bulunAmayız.
Ancak olumlu veya olumsuz deneyimlerimizi aktarabilir, bir dayanışma-bilgi-ferahlama çemberi oluşturabiliriz.
En azından bugüne dek bu gruplarda olan bu: Safi paylaşım.

Güncel atölyeleri hikayelerde duyuruyorum; maille de bilgi alabilirsiniz.

Titreşimler birleştirici ağlarını örsün ve rezonans kanunu gereği “birbirine ışık tutan destek olan” ruhlar, hatta ruh ailem yeni gruplara buyursun.

İletişim: [email protected]

Merih

1 Yorum

  1. Merih hanım sizi yakından takip ediyorum yazı ve röportajlarınız için teşekkürler.Öğretmenim malum okullar açılıyor PCR dayatmasıyla .ev atölyenize katılma niyetim var inşallah nasip olursa .inşallah zaman dilimi uyar katılabilirim okul yoğunluğuyla bir arada yürütebilirmişim diye endişeler de var.iki çocuk biri kreşe biri 2.sınıfa gidecek. Allah herkese güç kuvvet versin.Hastalarınıza da acil şifalar dilerim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here