İlk defa, o çok çekindiğim ve haddimi aşmak istemediğimden uzak durduğum astrolojiyi, tasavvufî bakış açısıyla izah eden biriyle karşılaşıyordum. Yaygın kanı aksine, gaybı veya geleceği bilmek değil iddia, o ne mümkün!? Ama gezegenlerin üzerimizdeki etkisi, hayatımızdaki döngüler ve ötesi diyelim…

Derken başladık Astrolog Güçlü Metin ile sohbete… Çakraları açmaktan sokak canlarının zikrine, örneğin kedilerin iyileştiren mırmırına, duanın kabulünden mucizelere, Vakıa suresinden Kehf suresine çok şey konuştuk.

Sözün özü; kimseden mucize beklemiyoruz. Bilâkis mucize vadedenden kaçıyoruz. Aracıya ne lüzum var? Çakramızı kendimiz açarız; elimizi ise yalnız O’na açarız.

Ruhlara aydınlık olsun.

ERMİŞ (Halil Cibran) ile bitirelim:

Ve nedir ihtiyaç endişesi, ihtiyacın ta kendisi olmaktan başka?

Asıl susuzluk, kuyunuz ağzına kadar doluyken bile korkmak değil midir susuz kalmaktan?

Kimileri, çok olan mallarının pek azını verirler. Ve itibar kazanma amacıyla yaptıkları için bunu, içten pazarlıklı niyetleri, değersiz kılar onların tüm armağanlarını.

Bir de elindekinin hepsini verenler vardır ki bunlardır işte hayata ve onun bereketine inananlar; hiç boş kalmaz onların ambarları.

Düşünün bir; sonsuza dek elinizde tutabileceğiniz bir şey var mı bu dünyada? Neyiniz varsa günün birinde gitmeyecek mi elinizden?

O hâlde, şimdiden verin ve vermenin tadını siz yaşayın, vârisleriniz değil.

Sohbetimizle öyle örtüşüyor ki kitaptan alıntı yapmasam olmazdı.

► Nefes Egzersizleriyle Akciğer Tutulumu Nasıl Giderilir? Triflo’yu Opr Dr. Rüya Acaroğlu Anlatıyor https://youtu.be/DzuQO5-UT3s

► Kanalıma abone olmak için: http://bit.ly/30h5Gvi

► Instagram: https://www.instagram.com/glutensizdunyacom/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz