Orman yangınları bir yanda. Bir yanda salgın hastalıklar. İnsan 2.0 ya da Tasarımsal İnsan çokça konuşulur oldu. Gazeteci – Yazar Mehmet Ali Bulut ile insanın deccal ile savaşından, gelecekte insanlığı bekleyen konuları konuştuk.

Gazeteci yazar Mehmet Ali BULUT’un, yayında sözü geçen kitaplarına ulaşmak için tıklayınız: https://app.hps.im/d7ct/e3d2dec #reklam

Son günlerde bana, dostane, ‘ne yapıyorsunuz/nasıl katlanabiliyorsunuz/nasıl hâlâ anlatacak gücü buluyorsunuz’ diye soranlar oluyor. Dostane kısmını vurguluyorum. Bilirkişi olduğumdan değil asla, ama belli ki bir güven bağımız oluşmuş… İlacım olsa kendi başıma süreceğim oysa…

Dolayısıyla geçtiğimiz aylarda izlediğim çeşitli röportajlarından çok etkilendiğim gazeteci-yazar Mehmet Ali BULUT’u davet ettim. İcabet etti, jest oldu. 🌱 Neden böyleyiz, neler oluyor, insanlık nereye gidiyor ve ne yapmalıyız? Konuştuk.

Aslında gerek El-fabe gerek Gizemli Sorular kitabını konuşmak isterdim. Ama içimizi yakan gündem sardı etrafımızı. Kara setrililer mi dersiniz, man-in-black mi bilmem… Ama çorap örenleri, tuzak kuranları ve en önemlisi tümüyle nasıl “dimdik” baş edeceğimizi, görünenin ve görünmeyenin savaşını konuştuk.

Çanakkale Savaşı’nda başardık. Değil mi ki günümüzde garbın afakını sarmış enerji zırhlı duvar… O zaman bize yine iman dolu göğsümüz gibi “serhat” gerek.

Son kısımda seste yankı oldu; Nisa Sûresi 96. ayetten söz etmiştik: “Şüphe yok ki şeytanın planı (tuzağı) daima zayıftır.” Bir kuvvet noktası da böylece bulunsun.

Ecdadımıza layık, birbirine merhametle destek olan, paylaşan, birlik hâlinde ve uyanık olan, cesur yüreklilerden olmak dileğiyle… Sohbetimiz, yitik ve kırık kalplere dayanak ve kuvvet olsun.

► Kanalıma abone olmak için: http://bit.ly/30h5Gvi

► Instagram: https://www.instagram.com/glutensizdunyacom/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz