Biz küçükken daha kolaydı… Okul önünde birileri bir şey satıyorsa, yabancılar parkta, yolculukta bir şey ikram ediyorsa kabul etmiyor; birileri olanca sevimliliğiyle “annenin arkadaşıyım, seni şurada bekliyor, gel götüreyim” diyorsa inanmıyorduk. Sıkı tembihliydik.

Şimdi… Yan odada, hatta yanı başımızda çocuğumuz (küçük veya ergen) tam olarak neye maruz kalıyor bilmiyoruz. Oyunlar, çizgi filmler, C.D.O. (alenen yazamıyorum bu operasyonları), meydan okumalar, ölümcül tuzaklar… Hepsini konuştuk.

Orhan Abi’ desem yadırgamayacağım, çok konuda ufkumuzu genişleten, gözümüzü açan bir baba @dijitalbaba.orhantoker
Hesabı, bence sosyal sorumluluk projesi.

“Tamam da ne yapalım, yasak mı koyalım internete, TV’ye?” diyenlere gelsin sohbetimiz. ‘Her gün “çevrim içi ” yarım milyondan fazla sapık olması beni hiç ilgilendirmiyor.’ diyenler zaten izlemese de olur.

Böyle şeyler size uzak mı, hep başkalarının başına mı gelir? Kazın ayağı öyle değil maalesef.

“Dünyanın herhangi bir noktasında işlenen her suç, her kötülük, hepimizi ilgilendirir.” Gözünü kapatmak istemeyenleri, “bilirsem daha güçlüyüm!” diyenleri sohbete bekleriz.

Akıllı Saatlerin fayda ve zararları hakkında güzel bir derleme. Okumak için tıklayınız: https://awaveness.com/are-smartwatches-safe-for-kids

#internet #tiktok #tehlike #çocuk

► Kanalıma abone olmak için: http://bit.ly/30h5Gvi

► Instagram: https://www.instagram.com/merihkafasi/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz