İzleseler ne derlerdi?

Shakespeare: Sonuna dek izlemek ya da izlememek. İşte bütün mesele.

Heraklit: Aynı muayeneyi 2 kez yaşayamazsınız. Video adeta akıyor.

İbn-i Sina: Muayenenin genişliği, uzunluğundan daha önemlidir.

Hipokrat: Yeminle şahane olmuş.

Bedenle konuşma/iletişim kurma yolu olan “kinezyoloji” ile yapılan muayeneleri “hayranlıkla” izliyor, okuyor, zaman zaman deneyimliyorum. Neden hayranlıkla? Çünkü çoğu biyokimyasal test ve görüntüleme yöntemleri, aslında belli bir yere kadar fikir veriyor. Yeterince bozulmadan yorumlanamıyor dahi. Bkz: Tiroid, böbrek…Oysa tetkiklere yansımayan ve kök nedeni anlaşılamayan, zihin-ruh-bedeni bütün olarak yorumlamayı gerektiren durumlar yaşıyoruz. İster stres yanıtı olsun ister olumlu yanıt, beden bunu dosdoğru anlatıyor.

Dr E. Hakan ERALTAN (http://www.drakupunktur.com) ile olan sohbetimizde, ilk kez birine mikrofon uzattım. Sol elim kablo dolu, o yüzden hareketsiz.🤭 Hem hazırlıksız mini sohbetimizi hem kas testiyle bir muayene örneği göreceksiniz.

Gluten herkese mı zararlı sahi?
Parazit denilen şey, kabak çekirdeği yiyerek atılıvermiyor mu?
Herkes ağır metal yükünü, aynı destek ürünle ve hızda atabilir mi?
Bana şifa olan size de şifa mı?
Hepimiz omegalar curcumin tabletler yuvarlayıversek?

Dr Hakan Bey ve Dr Cüneyt Konuralp ile ne zaman konuşsam İbn-i Sina geliyor aklıma. Zoraki değil kendiliğinden saygı uyandırıyor duruş ve meslek aşkları.

Lakin kas testine Wiki-Miki p.s.e.u.d.o-science diyor Merianım? Ne gam! Daha çok araştırmaya ve desteklemeye değer demektir. Kılavuzu başlıca pro.pa.gan.da kanalı olanın, başı yanlı bilgiden kurtulmaz ne olsa…

Tüm hekimlerimizin alet çantasında olması dileklerimle.

► Kanalıma abone olmak için: http://bit.ly/30h5Gvi

► Instagram: https://www.instagram.com/merihkafasi/

► Nebulizatör ve oksimetre örnekleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://app.hps.im/d7ct/a95dd6d8 #reklam

► Lipzomal C Vitamini ve %2 Lugol (İyot) Satın Almak İçin Tıklayınız — https://app.hps.im/d7ct/a95dd6d8 #reklam

Applied Kinesiology’nin hala yaşayan son efsanelerinden biri olan Sheldon C. Deal’in eski bir videosu. Injury Recall Technique kullanarak saniyeler içinde hastada nasıl bir değişim oluşturduğunu göreceksiniz. Doğrulayanlar “fon olmadan” doğrulamayanlara ve wiki_miki’ye, duyanlar duymayanlara anlatır artık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz