Yıl: 1979. Durun, o yumurtayı yemeyin. Gelecekten geliyorum. Sizi uyarıyorum. Asla yemeyin. NİYE? Kolesterol dolu. NE? Kolesterol… Damarlarınızı tıkıyor ve tek yumurta bile kalp krizi riskinizi arttırıyor! “Yumurtaları yok etsem iyi olacak”. Bekleyin!

Bekleyin! Yumurta hakkında yanıldık. NASIL? 2 çeşit kolesterol var: İyi ve kötü. Yumurtada her ikisi de var: Yumurta yiyin; ama sarısını yemeyin, beyazını yemeye devam.

Durun! Yumurtalar hk yanıldık. GENE Mİ? Ortaya çıktı ki bir yiyecekteki kolesterol miktarı, kandaki kolesterol seviyesini etkilemiyor. Yumurta yemekte muhtemelen sorun yok. Zaten kolesterol nedir çözmüş de değiliz.

Ama biftek! Yiyemezsiniz! NEDEN? Kırmızı et kalp krizi riskini arttırıyor. Kırmızı et yemeyi bırakmalısınız. Biftek yok! Allah yardımcınız olsun.

-Duydunuz bayım. Biftek yok.

Durun! Biftek hk yanıldık. Sorun tostta! İnsanoğlu ekmek yemek üzere yaratılmadı. O DA NE DEMEK? İnsanoğlu, Paleolitik ataları ne yiyorsa onu yemeli demek. Dolayısıyla ekmek yok, tost yok! PALEOLİTİK ATALARIMIZIN NE YEDİĞİNİ NEREDEN BİLİYORSUN? Tahmin ediyoruz mecburen. Yani bunu bilmenin bir yolu yok.

Fiyuu. Paleolitik çağa gittim geldim. Şöyle ki…

Şöyle ki…Pek de iyi durumda değiller. Söylediğim her şeyi unutun: Egzersiz yapın. EGZERSİZ? TAMAM.

Hepsinin sebebi GENETİKMİŞ meğer! Egzersiz yapmışsın yapmamışsın, et yemişsin yememişsin fark etmez. Yemeğinizi berbat ettiğim için üzgünüm. 10 DK HAVA ALAYIM.

BİRAZ YUMURTA İSTER MİSİN? Evet, lütfen.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz