Stefan WHILDE, oldukça deneyimli İsveçli bir homeopat. Yüzlerce öğrenci yetiştirdiği homeopati okulu da olan bir eğitmen ve çok sayıda kitabı var. Pes etmeyen ve çok da sevdiğim bir aktivist. Geçenlerde bu kitaplardan bir yenisi çıktı. Hikâyede duyurmuştum:
Ännu mera hälsa för barn (Çocuklar İçin Daha Fazla Sağlık).


“Her yaştan çocuk için homeopati, kesinlikle hiç de fena değil. Çocuklarınız ve torunlarınız için “Çocuklar için daha fazla sağlık” çocuk kitabını okuyun. Kitap mağazalarda satın alınabilir, ancak en az bir büyük aktör (kitabevi/ “tehlikeli” içeriği nedeniyle kitabı boykot etti.”

Tehlikeli içerikten kasıt, bir önceki kitabında iksirlerin ipliğini pazara çıkarıyor olması…

Geçenlerde İsveç’te çocuklar reşitmiş gibi, veliye haber vermeden iğne yapılsın diye bir fikir atıldı ortaya politikacılar tarafından. Buna cevaben, tüm velilere gönderilsin diye bir mektup kaleme almış Stefan. Çevirisini aşağıya ekliyorum.

Yok mu kitaplarını çevirecek yayınevi? Bu vesileyle yeniden duyurulur. 🌱

Küçüklerinin aşılanmasına izin vermeyi düşünen ebeveynlere mektup.

Avrupa Parlamentosu Madde 7.3.2: ‘Covid-19 aşısı zorunlu değildir. Hiç kimse politik veya sosyal olarak (veya başka bir şekilde) aşı olmaya zorlanamaz. Hiç kimse aşı olmak istemediği veya aşı olamayacağı için ayrımcılığa uğramamalıdır.”

Hiç kimsenin bir başkasına Covid enjeksiyonu yapması için baskı yapmasına, strese sokmasına, ayartmasına, ikna etmesine, tehdit etmesine veya zorlamasına izin verilmez – ne ebeveynler, ne akrabalar ve arkadaşlar, ne okul, ne okul hemşiresi, ne işverenler, ne iş arkadaşları, ne sağlık hizmetleri, yetkililer veya başka bir organ.

2009’da domuz gribine karşı kitlesel aşılamanın ardından, yalnızca İsveç’te, 600’den fazla genç narkolepsi hastalığına yakalandı. Vakalar aşı hasarı olarak onaylandı, ancak gençler hayatlarını geri alamıyor. Narkolepsi semptomları genellikle aşılanma anından aylar sonra ortaya çıkar. İsveç, 2021 yılının Ağustos ayının ortalarında 18 yaşın altındaki kişilere spike proteini (Covid-19 aşısı) enjekte etmeye başladı. Narkolepsi riskine ilişkin ilk değerlendirme, altı ay sonra 2022’nin Şubat ortasında yapılabilir.

İsveç, nüfusun %60’ını domuz gribine karşı aşıladı, ancak aşı ile sadece 6 hayat kurtarıldı. 600’ü genç olmak üzere binlerce hayat mahvoldu. Almanya, Fransa ve İtalya gibi nüfuslarının %10’undan azını aşılamayı seçen ve Polonya gibi hiç aşı yapmamayı seçen ülkeler İsveç kadar başarılı oldular (bkz. ”Toplu aşılama 6 hayat kurtardı” Svenska Dagbladet’te yayınlandı
– 2012-02-15).

Narkolepsi, ömür boyu ızdırap içerir. Hasta, uyku atakları (bazı durumlarda günde 30’a kadar veya daha fazla), uyku felci ve geceleri derin uyku eksikliği (genellikle halüsinasyonlarla) ile ani kas gücü kaybı (katapleksi) gösterir. Fiziksel belirtileri depresyon izlemektedir. Umutsuzluk duygularından dolayı intihar girişimleri meydana gelir.

Covid-19, genç ve sağlıklı insanlar için tehlikeli bir viral hastalık olmadığı ve Covid-19 aşısı, enfeksiyona veya enfeksiyonun yayılmasına karşı koruma sağlamadığı için, 18 yaşın altındaki kişilerin ne kendi iyilikleri ne de başkalarının iyiliği için aşılanması ACİL DEĞİLDİR.

Faydalar risklere karşı tartılmalıdır. Peki Covid-19 aşısının genç ve sağlıklı insanlara faydaları nelerdir? Ne kendilerini ne de başkalarını enfeksiyondan koruyamazlar; çünkü aşı enfeksiyona ve yayılmaya karşı koruma sağlamaz ve viral hastalık, hedef grup için çeşitli yan etkilere neden olabilecek aşıdan daha az riskli görünür (bkz. Tıbbî Ürünler Ajansı’nın rapor edilen vakalar sayfası ve bu metnin sonundaki makalelere verilen bağlantılar).

Yoksa gençlerimizi cezbeden (ve Nürnberg Sözleşmesi, Helsinki Deklarasyonu ve Avrupa
Parlamentosu’na aykırı olan) bahsedilen aşı pasaportları olabilir mi?

Aşı pasaportları, aslında hem anlamsız hem de sorumsuz çünkü tam olarak aşılanmış kişiler enfekte olur ve enfeksiyonu devam ettirir. Örneğin CDC (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) tarafından yapılan; Covid-19 ile enfekte olanların yaklaşık %74’ünün tam aşılı oldugu çalışmaya bakın (çalışma ABD’deki Massachusetts eyaletini ilgilendiriyor) – bağlantı daha aşağıda.

Diyelim ki seyahat edebilmek için aşı oldum (bunu yapmak zorunda değilim çünkü aşı pasaportu seyahatten 48 saat önce test yapan aşısızlar ve doğal bağışıklık sertifikası gösterebilen aşısız insanlar için de geçerlidir). Kalkıştan birkaç gün önce, aşılı ya da aşısız fark etmez, Covid-19 olan biriyle tanışıyorum. Enfekte oluyorum, kalkışta aşı pasaportumu gösteriyorum ve uçuştaki herkese bulaştırıyorum ve yaşadığım oteldeki herkese veya çoğunluğa da bulaştırıyorum.

Bu; kendisi ve başkaları için sorumluluk almak mı? Yoksa aslında küresel düzeyde artan enfeksiyon yayılımına sebebiyet veren en büyük risk grubu elinde aşı pasaportu olan tam aşılı olanlar mı?

18 yaşından küçük kişiler veli/vasilerinin velayeti altındadır. Devletin, okulun, sağlık hizmetinin, aşı endüstrisinin velayeti altında değil. Ama şimdi birdenbire ebeveynlerin sorumluluğu (ve etkisi) reşit olmayan çocuklarına devredilecektir. Ebeveynler reşit sayılmıyor ve aileler parçalanıyor.

Sorumluluğu reşit olmayanlara devretmek ve 16 ve 17 yaşındakilerin böyle hayat değiştiren bir karara kendilerinin karar vermesine izin vermek, 16 ve 17 yaşındakilerin Systembolaget’ten alışveriş yapmasına izin vermekle aynı şeydir. 16 yaşında bir çocuk Covid enjeksiyonu hakkında karar verecek kadar olgunsa, kendi takdirine bağlı olarak alkol alacak kadar da olgundur.

Covid-19 aşısına yaş sınırı koyun. 18 yaş (veya 20 yaş) ki böylece sağduyunun hakim olduğu, mantıklı değerlerle tekrar normal bir hayata dönebilelim.

Bu mektubu 18 yaşından küçük çocuğu olan tüm ebeveynlere e-posta ile gönderin. Okullara, okul hemşirelerine, işyerlerine, yetkililere e-posta gönderin. Sosyal medyada paylaşın. Birlikte bir fark yaratabiliriz.

Bağlantılar / kaynaklar:

Systembolaget nedir?

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Systembolaget

Belki yaş altında olanlara alkol satışı konusu ciddi yaptırımlara tâbi. Yukarıda detay mevcut.

Aftonbladet’e aşı uzmanı Matti Sällberg, “Aşı hastalığa karşı korur, enfeksiyona değil” diyor. “İki doz aşıya rağmen birkaç kişi enfekte” makalesine bağlantı.

(SVT): https://www.svt.se/nyheter/snabbkollen/flera-smittade-trots-tva-doser-vaccin

Aşı sonrası kalp sendromu beklenenden daha yaygın. En çok etkilenen genç erkekler gibi görünüyor. Svenska Dagbladet’teki makaleye bağlantı:

https://www.svd.se/hjartsyndrom-efter-vaccin-vanligare-an-vantat

”Sadece risk gruplarını aşılayın – genç ve sağlıklıları değil” (GP – 5/5 2021):

Bağlantı: https://www.gp.se/debatt/vaccinera-endast-riskgrupper-inte-unga-och-friska-1.45879543

“Covid-19, çocuklar için gripten daha ölümcül değil” (TT – 20/3 2021).

Bağlantı: https://www.msn.com/sv-se/nyheter/inrikes/covid-19-inte-d%C3%B6dligere-f%C3%B6r-barn-%C3%A4n-influensa/ar-BB1eM21I

Büyük Barrington Deklarasyonu. Çocukları ve ergenleri Covid-19 aşısından ve gereksiz kısıtlamalardan korumak isteyen Amerikalı doktorlar ve araştırmacılar.

Bağlantı: https://gbdeclaration.org/great-barringtondeklarationen/

Covid-19 doğrudan iliğe bağışıklık verir” (Göteborgsposten 26 Mayıs 2021’de yayınlandı):

https://www.gp.se/nyheter/sverige/covid-19-ger-immunitet-%C3%A4nda-in-im%C3%A4rgen-1.48152129

44 yaşındaki Reza, ikinci aşı dozundan sonra öldü. Makaleye bağlantı:

https://www.expressen.se/kvallsposten/reza-44-dog-efter–andra-vaccindosen/

“Covidspruta’dan sonra acil servise kaldırıldı” (Lokaltidningen Stenungssund – 2021-04-29)

Bağlantı: https://www.lokaltidningensto.se/nyheter/stenungsund/hamnade-p%C3%A5-akuten-efter-covidspruta-1.45820800

Skåne Üniversite Hastanesi aşılama sonrası ölümleri bildirdi ”(Aftonbladet – 18/3 2021)

Bağlantı: https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/dlMO7A/skanes-universitetssjukhus-anmaler-dodsfall-efter-vaccination

Landskrona’daki Valentina, günde otuz defaya kadar bayılıyor. O ve annesi, nedenin domuz gribi aşısı olduğundan şüpheleniyorlar.

Bağlantı:

ABD FDA, Pfizer ve Modern’in Covid-19 aşılarına nadir görülen kalp iltihabı uyarısı ekliyor.

Makaleye bağlantı:

Amerikanska FDA adderar varning om sällsynt hjärtinflammation till Pfizer, Moderna Covid-19-vacciner, United States News & Top Stories

CDC’ye bir bağlantı ile “Tam aşılılar hasta oluyor ve hastalığı yayıyor” (Dagens Homeopati’de yayınlanmıştır) makalesine bağlantı:

Fullvaccinerade blir sjuka och smittar vidare

Toplu aşılama altı hayat kurtardı ”(Svenska Dagbladet – 2012-02-15).

Bağlantı:
https://www.svd.se/massvaccinering-raddade-sex-liv

Pandemrix yan etkileri için mali geri ödeme.

Bağlantı:

https://www.riksdagen.se/sv/dokument-lagar/dokument/skriftlig-fraga/ekonomisk-ersattning-for-vaccinet-pandemrix_H711465

“Narkolepsi mağdurları yeni tazminat talep ediyor” (Aftonbladet – 2019-09-13).

Bağlantı: https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/zGXEA9/narkolepsidrabbade-kraver-nytt-skadestand

Sörmland Bölgesi personelin aşılanmasını durdurdu – 100 kişi yan etki gördü.

Bağlantı: https://www.svt.se/nyheter/lokalt/sormland/vardpersonal-sjukskriven-sig-efter-covid-vaccin-forvantade-biverkningar

Homeopat Stefan Whilde | 2021-08-21

Merak edenler için uzun bir kitap listesi var Stefan’ın, aşağıdaki gibi:

Stefan Whilde Kitapları:

Pojkguden (1999)
Syskonkärlek (2000)
Vässandet Av Klingor (2001)
Guide till lidelse & laglöshet (2003)
Samlaget (2005)
Zarathustra talar till makaronerna (2005)
En skandalskrivare i nattrock och kalsonger
– August Strindbergs levnadshistoria för 2000-talet (2006)
Köttänglar (2007)
En liten bok om frihet
– från Tomelilla till Shiraz (2008)
Sagan om olika (med Robban Björkdahl) (2008)
Demonerna – roman om världens ondaste man (2009)
Rip off (2009)
Mannen är sista vittnet – 3 kammarspel (2010)
Glädjens och lidandets bok (2011)
Rött vin, rött blod (2011)
Tänk om tvärtom
(med Björn Eneke och Maria Midenge) (2012)
Mitt enda brott mot mänskligheten är att jag tror på människan (2012)
Whildeanska hösten – en antologi, 63 röster (förord, redaktör) (2013)
Lilla Tvärtomboken
(med Midas Whilde och Elina Johansson Metso) (2013)
LSD för fiskar (2013)
Whildeanska Våren
– 113 röster om kärlek & erotik (förord, redaktör) (2014)
Laglös (e-bok) (2014)
Barmhärtighetsmorden (e-bok) (2014)
Whildeanska Vintern – 110 röster (förord, redaktör) (2014)
Whildeanska Sommaren – 92 röster (förord, redaktör) (2015)
Min skrivmaskin och jag – Dikter 1975-2015 (2015)
Hälsa före lag – 444 paragrafer för ett friskare och friare Sverige (2015)
Hälsa före lag – 505 paragrafer för ett friskare och friare Sverige (2015)
Hälsa & Folkbildning – Första Boken (förord, redaktör) (2016)
Hälsa & Folkbildning – Andra Boken (förord, redaktör) (2016)
Hälsa & Folkbildning – Tredje Boken (förord, redaktör) (2017)
Hälsa & Folkbildning – Fjärde Boken (förord, redaktör) (2017)
Det är farligt att leva – man kan dö (Release under 2017)
De gråtande antiloperna (2017)
Homeopati för nybörjare: Bli din egen läkare – Husapotek och Läkemedelslära (2018/19)
Homeopatins fantastiska värld! Kvinnligt & Manligt (2019)
Homeopatins fantastiska värld! Pollenallergi (2019)
Homeopatisk tandvård för alla (2019)
Hälsa för barn (med Louise Nocky) (2019)
Homeopatins fantastiska värld! Myter och lögner om homeopati (2019)
Homeopatins fantastiska värld! Vaccinationer – Alternativ och behandling av vaccinskador (2019)
Homeopatins fantastiska värld! Läkemedelslära Del 1 (A-D) (2020)
Homeopatins fantastiska värld! Den miljövänliga läkekonsten (2020)
Homeopatins fantastiska värld! Epidemier och pandemier (2020)
Homeopatins fantastiska värld! Covid-19 (2020)
Viskningar från insidan av ett moln (2020)
Homeopatins fantastiska värld! Om ME och MS (2020)
Homeopatins fantastiska värld! Chocolate (2020)
Homeopatins fantastiska värld! Graviditet, förlossning, amning (2021)
Homeopatins fantastiska värld! Läkemedelslära Del 2 (E-N) (2021)


Homeopat Stefan Whilde, düzenli yazmaya devam ediyor. Gündemi yakından takip ediyor ve aşılı aşısız herkesi, demokrasiyi korumaya davet ediyor. Herkese, O’nunki gibi bir omurga diliyorum.


KASIM 2021 yazıları

Halk sağlığı otoritesi (FHM) bulanıklıktan bulanıklığa gidiyor. Şimdi görünüşe göre 100’den fazla kişi için kapalı etkinlikler için aşı pasaportu devreye sokmak istiyor. Aşı pasaportlarının Nürnberg davalarını ve Helsinki Bildirgesi’ni ihlal etmesine ve Nazi Almanya’sını akla getirmesine ve Covid-19 aşısının enfeksiyona ve enfeksiyonun yayılmasına karşı koruma sağlamamasına rağmen… Bu nedenle aşının hiçbir etkisi yoktur.

Tam aşılıLar; hem aşısız hem de diğer tam aşılılara bulaştırır ve tam aşılılar hastalanır ve ciddi semptomlar gösterir. Bu nedenle, bu bulanık FHM’den gelecek olan kılavuz ancak aşı endüstrisinin lobicilerinden gelen baskıyı takiben umutsuz bir eylem olsa gerek.

Ayrıca, yakında tam olarak aşılanmış olanların artık tam aşılı olarak değil, aşısız olarak sayılacağını hatırlamalıyız – çünkü tam aşılı olarak adlandırılmak için en az üç şırınga gerekir. Ve konuştuğum pek çok insan, kendilerinin deneyimledikleri veya sevdiklerinin muzdarip olduğunu gördükleri tüm yan etkiler nedeniyle üçüncü şırıngaya hayır diyorlar.

Ve yaşlıların kendilerini “güvende” hissetmeleri için (aşı işe yaramasa da) çocukların ve gençlerin (aşılama yoluyla) feda edilmesi gerektiğini düşünen sizler, utanmalı ve kendinize gelmelisiniz.

Eğer anti-demokratik aşı pasaportu devreye sokulursa, herkesin her seferinde test edilmesi gerekir – hem aşısız hem de tam aşılıların. Çünkü aşılı olsun ya da olmasın, enfeksiyonu yayanlar enfeksiyonun bulaşmış olduğu kişilerdir.


Çocuklar, ergenler ve 30 yaşın altındaki kişiler çok nadiren Covid-19 ile ciddi şekilde hastalanırlar. Bu yaş grubundaki pek çok kişi, enfeksiyon kaparlarsa, hafif semptomlar yaşarlar veya hiç göstermezler

Sağlıklı ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip kişiler, yaşı ne olursa olsun, enfeksiyon durumunda da çok başarılıdır.

Bağışıklık sistemi zayıf olan, altta yatan bir hastalığı olan, her gün sentetik ilaçlar alan (bunlar bağışıklık sistemini baskılayan), obezite ve/veya beslenme yetersizlikleri olan (D vitamini eksikliği dahil) kişilerde şiddetli/daha şiddetli semptomlar olabilir ve bazılarında vakalar ciddi şekilde hastalanır (tıpkı sıradan bir gripte olduğu gibi).

Ve unutmayın: Enfekte olan ve başkalarına bulaştıran aşısız insanlar değildir – başkalarına bulaştırabilenler ENFEKTE’dir – enfekte olan kişinin aşılı olup olmamasına ve enfeksiyonun alıcısının aşılanmış olup olmamasına bakılmaksızın.

Aşısız insanların aşılılardan daha fazla enfekte olacağı bir yalan ve istatistiklerin çarpıtılmasıdır. Sadece aşılanmamışlar enfekte olsaydı, salgın şimdiye kadar tamamen bitmiş olurdu, çünkü istatistikler ayrıca İsveç’te ve diğer bazı ülkelerde en az yüzde 80’inin aşılandığını söylüyor. Enfekte olan ve enfeksiyonu bulaştıranların çoğu bugün aşılanmaktadır. Enfeksiyonu taşıyan aşılı kişiler de hem aşısız hem de aşılı enfekte olabilir.


Aşısız ve aşılı birlikte, demokrasiyi ve özgürlüğü kurtarabilir ve medeni toplumu koruyabilir.

Bu metin herkese – tam aşılılara (iki şırınga almış olanlar), tek aşılılara (bir şırınga almış ve aşısız sayılanlar) ve aşısızlara (herhangi bir şırınga kullanmamış olanlara) yöneliktir. Sağlık pasaportlarına (aşı pasaportlarına) HAYIR diyerek demokrasi ve özgürlük için hep birlikte ayağa kalkmalıyız.

Halk Sağlığı Kurumu’nu insan hakları ihlalleri için Ombudsman’a bildirin – bu, aşı pasaportu önerisiyle birlikte.

Bir sayfa seçmenin tam zamanı:

Ya demokrasi ve özgürlükten yanasınız, o zaman aşı geçişlerine hayır diyorsunuz.

Ya da aşı geçişlerine evet diyorsunuz ve demokrasinin kaldırılmasına zımni rıza gösteriyorsunuz.

Nazilerin insan hakları ihlallerinden yargılanıp mahkum edildiği 1946-48 Nürnberg davalarıyla bağlantılı olarak tıbbi pasaportlar yasaklandı.

Tarihin tekerrür etmesini mi istiyorsunuz?

İsveç’in, 22/11 Pazartesi gününden itibaren hem tam aşılı hem de aşısız tüm ülkenin kapatılacağı Avusturya ile aynı yolu izlemesini istiyor musunuz?

Demokrasi, seçim özgürlüğü ve sağduyu gözümüzün önünde parçalanıyor.

Aşı geçişi = Şantaj ve tıbbi zorlama.

Hiç kimse ne kendi devleti ne kendi ülkesi ne de yabancı güçler tarafından bu tür suistimallere maruz kalmamalıdır.

JO’ya kendi metninizi yazabilir veya burada yayınladığım metni ödünç alabilirsiniz. Herkes JO’ya (ombudsman) rapor verebilir.

Metin önerileri:

Aşı sertifikalarına ilişkin kurallar, örneğin; toplanma özgürlüğü, gösteri özgürlüğü, örgütlenme özgürlüğü ve vücut bütünlüğü hakkı. Anayasa’nın (İsveç) 2. Bölüm, 21. Maddesine göre, bu haklara getirilen kısıtlamalar, onları doğuran amaçla ilgili olarak asla gerekli olanın ötesine geçemez. Sözde orantılılık değerlendirmesi gereklidir. Bu tür bir değerlendirme üç adımda yapılmalıdır: (i) tedbirin hedeflere ulaşılmasına katkıda bulunup bulunmadığının bir değerlendirmesi, (ii) daha az müdahaleci alternatiflerin mevcut olup olmadığına dair bir değerlendirme ve son olarak (iii) ilgili menfaatler arasında genel bir denge. . Hükümetin teklifte yaptığı gibi, yalnızca katılım kısıtlamalarının bireylerin hayatlarını ve sağlıklarını korumayı amaçladığı gerçeğine atıfta bulunmak (s. 47), uygulanan bir orantılılık değerlendirmesi oluşturmaz. Avrupa Sözleşmesi (Avrupa Adalet Divanı içtihadından yola çıkarak) ve AB Temel Haklar Şartı kapsamında özel hayata ve aile hayatına saygı hakkı da orantılılık değerlendirmelerini gerektirir. Orantılılık değerlendirmesinin olmaması bile öneriyi Anayasa’ya, Avrupa Sözleşmesi’ne ve AB Temel Haklar Şartı’na aykırı kılıyor.

Şimdi birlikte sağduyuyu geri alalım. Medeni toplumu koruyalım. Aşı pasaportlarına HAYIR, demokrasiye EVET deyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz