Apayrı konularda, ev yapımı ve gayet basit birkaç tarif (sarımsaklı yağ, sujok vb) paylaştığımdan ve binlerce kişi deneyip onayladıktan (bkz: IG yorumlar) sonra, enteresan şekilde hemoroid sorusu çok geldi ve geliyor.

Bazı yazılarda kahraman oluverirken aynı yazılarda “cahil” damgası yedik mi? Yedik. Sülük/hacamat/homeopati başta olmak üzere. Ben, inandığımı savunurken mahalle baskısına boyun eğse idim; sarımsaklı yağı, daha yazdığım ilk hafta silerdim. Başlarda “cehalet bu” ile başladı teşekkür(!)ler; ama şimdi doktor reçetelerine girdi tarif, ne mutlu.

Hasılı -kabul edin//etmeyin- hemoroidde, sülük tedavisi (yorumlar sülük yazısı altında) mucizevi sonuç veriyor. Bir örnek yukarıda, diğerleri ise yazı altında apayrı kişilerden geldi. Üstteki yorumu yazan IGdaşım, diş hekimi, ayakta çok zamanı geçiyor diye özellikle hatırlatmıştı: “Anal bölge şart değil; bunu düşünüp çekimser kalan olabilir, kasık bölgesine yapılması yeterli, bana öyle uygulandı” demişti. Nereye başvurulacak? Klinik ortamında uygulayan hekimleri araştırınız.

Diğer yöntem Su-Jok! Fotolarda, net olarak göreceksiniz. Elin üzerinde, orta ve yüzük parmak arası; ayakta ise yine 3 ve 4 nolu parmaklar arası, hemoroid bölgesini temsil ediyor. Prob dediğimiz, tığ’a benzeyen, 2-3 mmlik yuvarlak ucu olan bir aletle, bu parmak arası noktada en çok ağrıyan noktayı buluyor ve kızarana dek, 2-3 dk, zigzag şekilde uyarıyor, masaj yapıyoruz. Ben eşimin dişi için, kulak çubuğu ile yaptım, yoklukta çare bulunuyor, prob yoktu elimde, fotosunu ekliyorum yine de aşağıya.

En çok ağrıyan noktayı bulup masaj yapınca, sonrasında yine ağrılı noktalara nar çekirdeği yapıştırıyoruz. En az 5 saat duracak, günlük olarak çekirdekler değiştirilecek. Amaç buradaki damarları genişletmek değil büzmek. Nar çekirdeğiniz yok? Arpa taneleri yapıştırılabilir. O da yok. Elma çekirdeği olur. Ancak elmada çekirdek yönüne dikkat etmelisiniz. Sivri uçlar fotodaki gibi dışa bakacak, tombul kısımlar ortaya bakacak. Yorumda göreceğiniz şekilde etkili bir rahatlatma yöntemi.

Magnet ve yönler de etkin kullanılıyor, ama onu anlatmak olanaksız yazıda, İlknur ile de konuştuk. Atölyelerinde söz ediyor Su-Jok ve magnetlerden.

Elbette Su-Jok yanı sıra; vakanın durumu bakarak, homeopati ve/ya schussler tuzu (yüz analizine göre) ve/ya aromaterapik yağ harmanı da kullanıyorlar. Homeopati, çok sevdiğim, okudukça, duydukça, izledikçe hayran olduğum; ilk kez tanışacak olanlar için çiçek gibi ama detaylı, uzun bir yol. Başlı başına “bütüncül” bir yol.

Şimdi kısa vadede ne yapılabileceğine değinmek için Su-Jok ve tohum metodundan söz etmiş olayım. Yoksa kronik hallerde elbette detay ve bütüncül bakış gerekir. Kuyuya taşı atmış olayım.

3 YORUMLAR

  1. Bende merih hanım sagolsun hemoroidimden sarımsaklı zeytinyag ile kurtuldum.Yeni dogum yapmıştım meme şeklinde şişti onca ilaçlar fitiller kullandım hicbir degişiklik yok sadece 2 gün bu karışımı sürmem yeterli geldi.Şimdi 9 aylık kızımın ateşinide bu karışımla düşürüyorum herkese de tavsiye ediyorum teşekkürler merih hanım❤

    • Merhaba bişey sormak istiyorum da acaba sarımsaklı yağ dediğiniz bildiğimiz grip ateş anında sürülen gibi mi hazırlanıyor bide nasıl kullanılır bununla ilgili bir video yazı göremedim yardımcı olursanız sevinirim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz