Ateş, öksürük ve burun akıntısı aynı anda başladı oğlumda. İştah kaybı da öyle. Oysa bende iştahsızlık olmamıştı. Kaan, sürekli uyumak istiyor, muz dışında hiçbir şey yemek istemiyor, olan bitenle ilgilenmeden sürekli kendinden geçer gibi uyuyordu. Onu heyecanlandıracağı kesin olan bazı oyuncaklar getirdik, dönüp bakmadı bile. Çok ama çok garipti. Menenjitten bile şüphelendik. Ateş 39 derece altına hiç inmiyordu. 2 defa yarım doz ateş düşürücü vermiş ama yeniden yükselince tekrar müdahale etmemiştim.

Çarşamba akşama doğru başlamıştı ateş. Cuma saat 18 sularında ise kulağım acıyor diyerek sol kulağını gösterdi. Hemen doktorunu aradım. Hastaneye gidersek derhal kulak enfeksiyonu kaynaklı antibiyotik başlanacağı için sabaha dek bizi idare edecek bir çözümle ilerledik yine doktoru önerisiyle ve kulak ağrısı o gece devam etmedi: Birkaç damla lavanta (eczaneden alınma) uçucu yağını pamuğa damlatıp tıkaç yaptık kulağa. Sabah da doktora gittik. Doktorda ateşi 37.5 civarıydı, çok sevindik, tahmin ettiğimiz gibi 3 günde işini yapmış ve gidiyordu ateş, öksürük ve akıntı kalmıştı geriye. “ACIKTIM” dedi ona da sevindik, hiçbir şey yememişti 2 gündür. Hastayken iştah olmaması ve vücudun sindirime değil onarmaya eğilmesi de makul bence. O yüzden iştahsız diye endişe etmemiştim, ama yine de acıkınca dünyalar benim oldu. Galiba bir enfeksiyonu daha antibiyotiksiz atlatacaktık. Kulaklarda sıvı birikmesi ve hafif kızarıklık vardı, ağrı yoktu. Aynı zamanda fitoterapi uzmanı olan doktorumuz, bize bir yağ karışımı tarifi verdi kulak damlası olarak ve hemen eczanede hazırlandı. Sarımsak da eklendiğinden ertesi gün damlatmaya başlayabildik. Burnun açık olması için ise sprey yazdı ki kulağın yükü azalsın. Öksürük artarsa mutlaka haberleşelim diye de tembihledi.

Eve geldik, muz yedi ama yine yatmak istedi ve ateş yine artmaya başladı. Kulaklarda 40ın üzerinde iken koltuk altı 39 civarıydı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz