An easy & raw pudding recipe that will make your house smell wonderful! Scroll down 4 English.

Avokado SEVMİYORUM. Net. Olmuyor. Baharatlı, çiğ, fırında pişmiş fark etmiyor. (Hem şifa hep okyanus ötesinden mi? Biz, kahvaltıda zeytinciyiz.😉) Polemiği burada park edelim.

Brokoli? Karnıbahar? Sadece çiğ olarak salatada yiyebiliyorum. Brüksel lahanası? Selâm verse, rüşvet değildir deyü almıyorum. Burnumu kapatarak dahi yutamıyorum. Zorla güzellik olmaz; bu şekilde yenirse zaten fayda vermez diye düşünüyorum.

Avokado ve muzla yapılan puding tariflerine rastlamıştım geçen sene, pıtırak gibi her yerde vardı; denedim ama biraz buruk gelmişti, sevemedik.

Bugünse aşağıdaki malzemelerle denedim. Avokadonun kakao ile karışmış bu haline ba-yıl-dık! Çok kısa süre buzdolabında bekletip hemen tükettik. Harika, hafif birşey oldu. Yiyen herkesten tam puan (10numero) aldı. Anneannem “Allah Allah, çiğ kabak hmm?” dedi durdu. En çok da O ve Kaan sevdi. 2.5 yemek kaşığı içeren 5 porsiyon çıktı. 5.kâse fotoda yok. Çünkü anında bitti.

1 yeşil kabak
1 muz
1 elma
1 olgun avokado
4 adet minik Acve hurma
2 yemek kş. kakao
1 yemek kş. hindistancevizi
Bol ceviz (iri bölünmüş).
Üzerine: Hindistancevizi ve toz antep fıstığı

Rendenin küçük tarafiyla kabak ve elmayı rendeledim. Muzu çatalla ezdim. Avocadoyu rondoda püre yaptım. Çatalla uğraşmaya üşendim. Hurmaları birkaç dk suda yumuşatıp kuş üzümü kadar minik doğradım. Kakao ve cevizle karıştırıp kaselere böldüm. Süsledim.

Bir hoş koku, bir lezzet… Şifa olsun.

RAW AVOCADO-ZUCCHINI-APPLE- BANANA PUDDING

1 zucchini (shredded)
1 ripe avocado (puree)
1 apple
1 ripe banana (mash with a fork)
4 small dates (chop as small as currants)
2 tablespns cacao
1 tablespn desiccated coconut
Walnuts

Do not squeeze zucchini’s moisture out. Mix all ingredients with spoon (not food processor) and sprinkle desiccated coconut, ground pistacio on the top.

Refrigerate a few mins and enjoy. (Serves 5. The missing 5th one consumed, that’s why u cannot see at the photo.)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz