Grip sonrası koku ve dolayısıyla tat kaybı olur hani… Haftalarca, hatta aylarca koku alamayanlar biliyorum şimdilerde. Çağrım onlara…Basit bir teknikten söz edeceğim.

Doktor bir arkadaşım gönderdi videoyu. (Kendisinin Amerika’daki bir arkadaşı, ilk seferde %40, 4. seansta ise tamamen durumun düzeldiğini iletmiş bu metodla.) Video altındaki yüzlerce yorumu okuyunca inanamadım bu denli basit ve etkili olabileceğine…

Bilhassa alerji konularında yoğunlaştığını belirten kayropraktör Dr. Kevin W. Ross anlatıyor yöntemi.

Sağ el kalpte, timusu da kapsayacak şekilde… Sol el işaret parmağı, okfaktoryal siniri uyarırken başın arkadaki çıkıntılı (oksipital kemik) kısmına bir pıt yapılıyor. Sonra aynı işlem dil ucuyla tekrarlanıyor.

Videoda görebilirsiniz. Problem, sinirde veya koku reseptörlerinde değilse ve mekanik bir tıkanıklık varsa elbette işe yaramayabilir. Ama diğer durumda kesinlikle denemeye değer.

Hatta denerken bir de keskin (nane/karanfil yağı vb) koku ile olfaktoryal siniri iyice uyarmayı düşünebilirsiniz.

Koku alma sinirini kibarca manipüle ettiğimiz bir tür “nörolojik yeniden başlat” komutu (neurological reboot) diyelim.

Mükemmel koku alabildiğimiz, kötü kokular aldığımız “her mevzuya” ise derhal uyanabildiğimiz berrak/ayık/mis kokulu günler dilerim. Deneyenlerden yorumları beklerim.

► İyot Soluyarak İyileşmek Mümkün Mü? – Dr. Hasan Hüsnü Eren Öksürük ve İyodu Anlatıyor… https://youtu.be/3-RkmghINAY

► İyot’un Sağlığımız Üzerine Etkisi ve İyot İle Tedavi Edilebilen Hastalıklar — Bölüm 1: https://youtu.be/VE5htoK4L28

► İyot Desteği Hangi Hastalıklara İyi Geliyor? Kanserden Koruduğu Doğru Mu? — Bölüm 2: https://youtu.be/rRtOnEN5uWM

► Kanalıma abone olmak için: http://bit.ly/30h5Gvi

► Instagram: https://www.instagram.com/glutensizdunyacom/

► Lipzomal C Vitamini ve %2 Lugol (İyot) Satın Almak İçin Tıklayınız — https://app.hps.im/d7ct/a95dd6d8 #reklam

 


2 YORUMLAR

  1. Artık tat ve koku alamamanın iyice canımı sıkmaya başladığı anda araştırma yaptım ve karşıma çıktı. Ne kaybederim ki dedim.. daha önce NLP yöntemiyle birşeyler denemiştim ve faydasını görmüştüm.. vurma haraketi bana onu anımsattı.İlk yaptığımızda 5 saniye sonra kulak tıkanırda açılır gibi birşey oldu. Pııııt diye birşey oldu ve %35 gibi birşey açıldı. Büyük bir hayretle kalakaldık.Denemeye devam ettim ve 5. Yapışımda tamamen açıldı. Benim için mucizevi birşeydi.

  2. Merhabalar.Merih Hn kızım bu manevrayı okulda günlerdir burnu tıkalı olan bir arkadaşına uyğulamış.Okuldan eve gelene kadar büyük bir heyecan ve keyifle “burnum çok rahatladı teşekkür ederim diyerek bana tüm gün sarıldı anne”diyerek anlattı.Çok sağolun.Her zaman minnettarız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz