Geçen hafta; vajinal mantar, kaşıntı için ev yapımı elma sirkesi deneyimleri paylaşmıştım hani. Sizin katkılarınızla büyümüştü deneyimler yumağı.

İşte oraya sarımsaklı yağ #sarımsaklıGDCyağ kullanarak sistitini (!) geçirdiğini yazınca bir arkadaş… Üzerine bazı sarımsak yorumları geldi ve bir şey öğrendik.

Konumuz sistit değil bugün; ama vajinit! En bilinen türü mantar enfeksiyonu olan vajinit için, jinekolog @op.dr.havvacuhadaryekrek tarafından iletilen tarif şöyle (yabancı bir meslektaşından öğrenmiş ve etkisini çok kişide görmüş hocamız):

1 İRİ DİŞ sarımsağı soyuyoruz.

Hemen fotoğrafını çekiyoruz ki “içeri koyup çıkardıktan sonra aynı bütünlükte çıkarabildik mi” emin olabilelim… Vajende uzun süre bir şey kalması uygun değil.

Temiz elle temiz sağlam bir ipi, ateşten geçirdiğimiz paslanmamış bir iğne ile sarımsaktan geçiriyoruz ve vajene yerleştiriyoruz. (İp dışarı sarksın.) 3-4 saat sonra ipi çekerek çıkarıyoruz. Günde 2 kez tekrarlanabilir, ama 4 saatten uzun kalmasın bir seferde.

Gerektiği kadar uyguluyoruz; ama zaten genellikle 2 günde etkisini gösteriyor veya daha çabuk. Hamileler denemesinler!! Zor ama içeride sarımsak dağılır ise, tüm parçalar düştü mü diye WC’de gözlemliyoruz. Zaten genellikle pıt diye düşüyormuş. Ayrıca içerde kalırsa da korkmayın, parmağınızla vajen içerisinde bir tur atarsanız tutup çıkarabilirsiniz. Daha içeri kaçma şansı yok zaten, rahim ağzı kapalı bir yer.

Derken benzer bir yorum ise @lchukofficial hocalarımdan homeopat Defne @homeopatidoganinbilgeligi hnmdan geliyor (foto 2). Yine mantar ve türevleri için.☀️ Peki O kimden öğrenmiş? Prof. Dr. Farokh Master! Dünyanın, yaşayan en iyi homeopatlarından biri olarak tanınıyor.

Bu yollar, elbette gerektiğinde ilaç kullanmayalım anlamına gelmiyor ama sarımsağın, akut hallerde mucizeye sebep olduğunu binlerce kez gördük. Kronik ve bu yöntemlere cevap vermeyen durumda zaten beslenmeden yaşam tarzınıza, EMF maruziyetinize hatta travmalarınıza dek göz atıp derine bakan bir tedavi yolu seçmelisiniz. Candida boşuna coşmuyor ve mantar türlerini coşturmuyor.. 😌

Homeopatik remediniz yoktur, gecedir, acil durumdur…Bu gibi EV REÇETELERİ pratik ve çok etkili. Hafife almayınız. 🏡

Şimdi, Kurtlarla Koşan Kadınlar, çıkışlarına birer baş sarımsak ekleyip kız kardeşlerine haber uçurursa ne alâ. Birlikte öğreniyoruz.

Bilen kullanan kim varsa yorum alanına bekleriz. İyisini kötüsünü yazmayı ihmal etmeyiniz. Paylaşmayı unutmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here