Öyle ruhlarla karşılaşmak nasip oldu ki bazen nasıl şükredeceğimi bilemiyorum. Senenin son videosu, çok önem verdiğim konular üzerine ve bol uygulamalı, sürprizli… “Kaslara Fısıldayan Adam” Ali Rıza GÖZLÜKLÜOĞLU konuğumuz.

Hayalimdeki tüm eğitimler için gökte ararken yerde buldum kendisini… Sn. Dr. Cüneyt KONURALP vesilesi ile farkında oldum. 🎈Şu dönem Türkiye’de bulunduğu için ise ayrıca sevinçliyim. Sohbetimizi izleyen tüm doktor arkadaşlarımın; kinezyoloji eğitimleri konusunda Ali Rıza hocanın kapısını çalması ve her muayenede “kasların tatlı dilini çözmesi”, metodu kullanması hayalim… Zira “Türkiye’de, kuralına uygun kinezyoloji denildiğinde, en iyi uygulayan ve en yetkin isimlerden biridir” dersem abartmış olmam.

Bağışıklık Sistemi Masajla Nasıl Güçlendirilir? Neler konuştuk?

Kinezyoloji; kas testi. Doktorlara eğitim veriliyor; tamam, peki biz sağlık personeli olmayanlar n’eylesin? Günlük hayatta nasıl kullanırız ve bize eğitim yok mu?

Vagus: Gevşe, Rahatla, Sindir, İyileş, Uyu.

Nabız Testi! Bir oksimetre metodu: Besin intoleransı tespitini, evde “kendi kendimize” nasıl yaparız?

Dr. Chapman Refleks Alanları (Bağışıklık Desteği olarak Pratik Masajı) ki yukarıda bir kısım uygulama görüyorsunuz videoda. Dalak, Timus, Sternum alanlarına ince ayar. 🙂

İnce ve kalın bağırsak için mini dokunuşlar.

Dr. Bennet Noktaları ile sakinleşme.

Çocukların Avukatı lakaplı Dr. Doris Rapp (videosunu izlemek için tıklayın) ve “Provokasyon & Duyarsızlaştırma” meselesi. Bu konuda Dr. Rapp’a ait bir ek video, bloğa ayrıca ekledim.

Ali Rıza hoca çok cömert bilgi konusunda. Eğitimlerinden kesitleri, bu konuları anlatırken uygulamalı görebilmemiz için kullanmama izin verdi. Ben anlamadım diyen zarardadır. 😌

Hangi eğitimler var ve nerede? @istanbulhealingacademy eğitim takvimini görebilirsiniz. Ben online olarak Bedeninizi İyileştirmenin Pratik Yolları eğitimi almıştım kendisinden. Yüz yüze de nasip olur inşallah. Zira kaslar kadar iç organlara ve vagusa da fısıldıyor.

Katkıları için minnettarım. Yeni masajlarımız sağlık olsun!

► Kanalıma abone olmak için: http://bit.ly/30h5Gvi

► Instagram: https://www.instagram.com/merihkafasi/

► Nebulizatör ve oksimetre örnekleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://app.hps.im/d7ct/a95dd6d8 #reklam

► Lipzomal C Vitamini ve %2 Lugol (İyot) Satın Almak İçin Tıklayınız — https://app.hps.im/d7ct/a95dd6d8 #reklam

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz