En sevdiğim şeydir çocuklara kitap okumak ve masal anlatmak. Lakin sesimde, bir “uyku etkisi”… 🤭 Buraya bir maşallah. Kaan’la en zorlandığımız konu daima uyku oldu. Uykuya geçmesi çok zordu ve hâlâ zor. Sesime bağışıklığı var. Çocuk ve yetişkin kim dinlese uyur; Kaan hariç.

Seslendirme yaptığımı hatırlayanlar vardır. Bir hayalim gerçek oldu ve sitemizde isim verdiğimiz yavru kedi Zeytin ve Kaan’ın hikayesi, elbette farklılıklarla, @psk.dr.gizemtoska kaleminden bir masala dönüştü ve seslendirdim. Tüm uykusuz miniklere, Adile Teyze değil ama bu defa Merih teyzelerinden hediye. 🎈

Peki Merih, “EMF’ye dikkat diye ensemizde boza pişirdin, ya şimdi?” diyenler olacaktır.

Vaktiyle “beyaz gürültü” furyasına kapılıp körpecik beynin yanı başında cep tel ve kamerayla uyuttuk. 🤦 Şimdiyse elbette çözümle geldim: Hikayeleri, wi-fi vb kullanmadan çocuklara dinletmenin tek yolu; Spotify Premium ya da YouTube Premium abonesi olmak. O zaman bu iki platformdan istenen hikaye kayıtları indirilebiliyor ve uçak modunda dinlenebiliyor.

Nerelerden dinleyebilirsiniz masalımızı? @uykuhikayeleri

İki psikolog, Gizem Toska ve Cemile Toska, çocuk psikolojisi ve gelişimi, derin rahatlama, meditasyon, mindfulness, somatik deneyimleme ve yaratıcı hareket konularındaki uzmanlıklarını birleştirip çocukların sinir sistemlerini rahatlatan ve böylece uykuya geçişlerini kolaylaştıran hikayeler yazıp seslendiriyor. Değişik kahramanların rol aldığı masalları ve doğa odaklı uyku meditasyonlarını YouTube ve Spotify gibi platformlarda “Uyku Hikayeleri” adı altında bulabilirsiniz.

Instagram’da @Uykuhikayeleri hesabından uykuyla ilgili pratik bilgilere ulaşabilir, Gizem Toska’nın @psk.dr.gizemtoska hesabından da yetişkinlerde sinir sistemini desteklemek için fikirler alabilirsiniz.

Biz, TVden, animasyonu olmasa da kanaldaki tüm masalları severek dinliyoruz.

Ve şimdi… Göz kapaklarınız ağırlaşıyor… Az sonra, üzerinizi bir bulut gibi örten tatlı bir uykuya dalmak üzeresiniz. Benden söylemesi.

#GDCmerihUYKU

3 YORUMLAR

  1. Sesli masalları çok araştırdım spotify’da. Sizinki kadar güzel bir anlatım ve ses tonu başka hiçbir alternatifte görmedim. Bayılıyoruz, oğlum da ben de. Daha fazla kişiye ulaşması dileğiyle…❤️

  2. 3 buçuk yaşında oğlum iki hikayeyi de bitene kadar dinledi , alpin hikayesinin birimindeki melodiye uygun dans etti yataktan kalkıp gitti. Bu arada uyku getiren parmak masajını 2 kez yaptım bana mısın demedi . Herkesin çocuğu nasıl uyuyor ben anlamıyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz