Değil mi ki moraller yerler bir. Arkanızı kollayın diyoruz; lakin ana akım medya “cambaza bak” diye dikkatleri ustaca başka yere çekiyor. Moral vermeye davet ettim Sn. Dr. Hasan Hüsnü EREN’i. Kırmadı. En ekonomik, en erişilebilir, her eve lazım olanı konuştuk. Tıbbın kayıp halkası İYOT.

Neden korkanı, düşmanı bol iyodun? İyodofobi’nin kaynağı ne? Tiroid, akciğer, enfeksiyon, kanser tedavisinde yeri ne? Prostat, fibrokistik meme dokusu, mide, bağırsak, polikistik over, göz kuruluğu, beyin sisi, fibromiyalji, depresyon, Japonya, tiroid nodülleri, diş apsesi, saç dökülmesi, haşimato, hipo-hipertiroid, DETOKS ETKİSİ, vücudu alkali yapması, zamanı dolan hücreye “ölmeyi” öğretmesi! Bir taşla çok kuş. Ve EPİFİZ ile ilişkisi! Çok önemli çok.

Çocuk ve yetişkin, iyotu hayatına NEDEN, nasıl, hangi doz ve sıklıkta dahil etmeli?

Farma kalite, eczanede hazırlanmış %2 lügol iyot solüsyonu; çocukta 1 damla, yetişkinde 2-4 damla, hamilelerde 2-3 damla “idame dozu” olarak rutinimize dahil olursa ne olur? Aç karnına veya kahvaltı sonrası, suya damlatarak…Ve Omega3 kullanıyorsak daha iyi metabolize olması için yanında iyot da şart! Hepsini konuştuk.

Bu sohbet için önce iyot testi yaptırdım, sonra tiroid değerlerine kan testinde baktırdım. Sonra ultrason çektirdim. Kan değerleri normal, ama tiroid bölgesinde aşırı kanlanma var ki Graves veya haşimato öncülü deniyor bu görüntüye. İyotu hep bilirdik de düzenli kullanım değil enfeksiyon döneminde diye bilirdik. Neden iyot hk testlerin gerçekçi bilgi vermediği, dolayısıyla gereksiz olduğu hakkında da konuştuk.

Beni çok seven hikâyesinde, gölge gibi takip edip ses vermeyen ise yine gizliden paylaşsın sevdicekleriyle. Yeter ki paylaşsın. Toplumsal bağışıklığı önemseyen herkesi ekran başına bekleriz. Hasan hocama; haksızlık karşısında susmadığı, görmedim duymadım demediği, a$ı duasına çıkmayıp usanmadan bizlerle paylaştığı bilgiler için teşekkürlerimle. Hesabında paylaştığı danışan deneyimleri ise inanılmaz. Iskalamayınız. Yeni sloganımız belli: Umudumuz ve iyodumuz bol olsun. #gdckanal

Youtube Kanalıma Abone Olmak İçin Tıklayabilirsiniz…

2 YORUMLAR

  1. İyot 1 senedir hayatımda okul döneminde kızlarıma da içiriyorum. Geöen gün 7 yaşındaki kızımın burun tıkanıklığı olduğunda sıcak suya 5damla iyot damlattım ve buharını solumasını istedim. Sadece 1 gün sabah akşam iyotu içine çekmesiyle bingo tıkanıklık yok oldu.

  2. Yüzde 5lik lügol Aralık ayından beri hayatımda, geçmeyen yaralarda, doğum sonrası saç dökülmelerinde faydasını görmüştüm şimdiye kadar ama dün yeni bişey keşfettim Merih hanım sayesinde. İnatçı nefes darlığıma dün gümüş soluma da etki etmedi. Akşam haznedeki suya 2 damla iyot ekleyip onu soludum harikaa sabaha kadar ne hırıltı ne daralma ne öksürük🙏🏻

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz