Öncelikle “bu da nereden çıktı” diyenlere, #gdcinfo alanındaki ilk 2 yazıya göz atmalarını öneririm. Yazıların kapak fotolarını yukarıya ekledim.

5 kişi aynı anda kullanmaya başladık. Öncesinde yüz okuma yapılarak vücuttaki mineral eksiklikleri belirleniyor; ideali yüz yüze yapılması. Ancak şehrin diğer ucunda idi gitmek istediğim eczane. Ve dünyanın en büyük şantiyesi İstanbul’da, buna imkan yaratamadık. O sebeple Güneş Hnm soleyeczanesi, hepimize foto ile bakarak yardımcı oldu, görebildiği elzem olanları önerdi. Annem, teyzem, eşim, ben ve minik (3.5) Kaan için.

Annem 5 tuz (günde 75 mini tablet), teyzem 3, ben 5 ve eşim 4 ayrı numara tuzla başladık. Kaana bile günde 3er adet 3 ayrı no.:) Tuzlar dil altında günde 3 kez emilerek tüketiliyor. Magnezyum içerikli 7 numara gibi birkaçı ise sıcak suda eritilerek tüketiliyor.

Eşimde ve bende, eser miktarda olduğu belirtilse de laktoz epey şişkinlik yaptı. Bilhassa ilk günler. Teyzemde bu olmadı. Eşim, işyerinde günde ortalama 3 kahve ve ilave çay tüketiyor ki kafein, Schussler kullanırken etkinliğini epey azaltıyormuş. Takibini 3 doz olarak sağlayamadı; şişkinliğini ve (iddiasına göre) iştah artışını sebep göstererek kutuyu bitirmeden pes etti. Fayda görmedim dedi, kesip attı. TDK Sözlük’de “ön yargı” diye aratırsanız eşimin ad-soyadına rastlarsınız.

Annem… Maalesef şekerli-unlu besleniyor, gece çoook geç uyuyor, melatonin salgılanmıyordur uykuda kesin. Dolayısıyla yorgun, halsiz ve enerjisi düşük idi. ilk zamanlar sıkıldı, “bitiremiyorum kolay ağzım kuruyor” vb dedi. Ama sonra etkilerini hissettikçe “idare ediyorum” demeye başladı. Ve kutular bitince yeniden analiz yapılarak gönüllü 3 tuzla devam etti. Eklemlerinde (ayak bileği ve diz) ödem ve ağrı oluyordu, cildi soluktu. Memnun kaldığını belirtebilirim. Ama bu ürünler mucize değil, bütüncül bakmak ve uyku ve beslenmeyle desteklemek elzem.

Ben: İlk zamanlar çok istikrarlı idim. Diş macunumu bile mentollü klasik değil de homeopatik tedaviye uygun, florürsüz ve mentolsüz seçtim. Günde 2 ince belli çaydan asla vazgeçemedim. Cildim ve dudaklarımdaki kuruluklarda bariz azalma görüldü, 7 noyu geceleri içtim ve deriiiin bir uyku verdiğini net söyleyebilirim. Kaan’ın hastane süreci vb girince epey koptum. İlk kutudan kalanlar henüz bekliyor.  Magnezyum kan testimde, diğer ilaçlar bu rutinde ne artış sağlıyorsa, onu sağlayabilmişlerdi, ama henüz istenilen yere gelememişti değerim. O sebeple no 7 ile devam kararı aldım.

Teyzem: En istikrarlı, düzenli kullanım teyzemde görüldü. En bariz etki de öyle. Kahve hiç içmez, ama en az 3 ince belli demli çay içer. Yüzünde pullanma, yer yer kuruluklar ve saçlarda tülerme vardı. Ve akıl almaz bir saç dükülmesi. Kanıksamıştık artık. B12 yükleme yapıldığı halde durum değişmemişti. Tuzların biz saç dökülmesine etkisi olacağını bilmiyorduk. İlk kutu daha bitmemişti ki fark ettik. Gözle görülür bir azalma. Maşaallah. 3 numara O’nda bariz eksikmiş, 2. Kutuya da aynı nolarla devam etti. Yeni analize göre karar verecek depolar doldu mu, şimdilik tamam mı devam mı diye.

Sadece ağızda çözerek değil az su ile gargara da yapılabileceğini sonradan öğrendik Güneş Hnm’dan. Laktozsuz versiyonun, laktozlu kadar etkin metabolize edilmediği görüşüne rastladım birkaç yerde ama benim gibi laktoz hassasiyetiniz varsa diğerini deneyebilirsiniz. Ben laktozlu no 7 tercih ediyorum halen. Ve bitti.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz